Лион и ПСЖ поделиха точките след вълнуващ мач и куп пропуски на гостите (видео)

Отборите на Лион и Пари Сен Жермен не успяха да излъчат победител в дербито помежду си от 24-ия кръг в Лига 1. Срещата между двата тима на "Жерлан" завърши при резултат 1:1. Мачът обаче бе доста вълнуващ, като парижани могат доста да съжаляват, че не измъкнаха победата, като основна вина за това има вратарят Антони Лопеш, който направи куп невероятни спасявания. Той дори отрази и дузпа на Златан Ибрахимович, но тя е пребита и при втория опит шведът бе точен в 69-ата минута. Преди това пък домакините първи бяха открили резултата чрез Клинтън Н`Жие в 32-ата минута, но те не успяха да удържат преднината си и трябваше да се задоволят само с точка.

Срещата стартира с натиск на ПСЖ и още в 7-ата минута гостите можеха да открият резултата. Златан Ибрахимович бе изведен зад защитата и прати топката във вратата, но голът бе отменен заради засада.

Лион отговори с далечен изстрел на Корентен Толисо, който се отби от гредата. Веднага след това обаче гостите организираха страхотна контраатака и Ибрахимович технично изведе Единсон Кавани сам срещу вратаря, но уругваецът не успя да преодолее стража на съперника, който излезе добре и блокира удара му.

В 22-ата минута ПСЖ имаше ново хубаво положение за гол. След центриране от корнер Давид Луиш успя да стреля опасно с глава, но ударът му премина до гредата. В 32-ата минута обаче Лион издебна своя шанс и успя да открие резултата. При едно центриране в пеналта Клинтън Н`Жие свали с глава за Набил Фекир, който технично отново върна към Н`Жие, а той останал очи в очи с вратаря прати топката в мрежата за 1:0.

Втората част започна с масиран натиск на ПСЖ. В 50-ата минута Максуел центрира за Ибрахимович, който от близо стреля с глава, но вратарят Антони Лопеш с невероятон рефлекс успя да спаси. Четири минути по-късно при почти идентична ситуация Ибра отново бе оставен непокрит да стреля с глава и отново стражът на Лион бе непробиваем. В 56-ата минута пък удар на Лукас Моура рикошира в крака на Кавани, но вратарят отново улови без проблем. В 60-ата минута уругваецът имаше нов шанс след центриране от ляво, но отново ударът му бе право в ръцете на Лопеш. В 61-ата минута Кавани са отличи с нов невероятен пропуск, като бе изведен очи в очи с вратаря и отново не успя да го преодолее.

В 67-ата минута обаче по-добрата игра на гостите доведе до грешка в отбраната на Лион. Фекир не успя да изчисти една топка и я прати в краката на Марко Верати, а след това извърши нарушение срещу него за дузпа. Ибрахимович се нагърби с отговорността да изпълни наказателния удар, но отново Лопеш спаси. За съжаление на домакините обаче съдията реши, че ударът трябва да бъде изпълнен отново заради нахлуване на играчи в наказателното поле по-рано от позволеното. При втория опит шведът бе безпощаден и резултатът бе изравнен 1:1.

След гола обаче ПСЖ като че ли понамали оборотите и действаше малко по-предпазливо. Лион също не искаше да предприема прекален риск и в крайна сметка мачът завърши без победител.

След това равенство Лион запазва първото си място в класирането с 50 точки в актива си. Пари Сен Жермен пък се изкачи на второто място с 48 точки, колкото има и третия Олимпик Марсилия.