Неузнаваем Атлетико катастрофира във Виго (видео)

Шампионът Атлетико Мадрид изигра най-слабия си мач от началото на сезона и загуби с 0:2 при гостуването си на Селта в двубой от 23-ия кръг на Примера дивисион. Така "дюшекчиите" не успяха да намалят дистанцията на лидерите Реал Мадрид и Барселона, които се гонят на върха в класирането.

Загубата на Атлетико във Виго дойде само седмица след гръмката победа с 4:0 над Реал Мадрид, която доведе до сътресения в редиците на "белия балет".

Още в началото на мача се видя, че на шампионите няма да им е лесно. Селта изигра много добро първо полувреме, но без да стигне до някакви чисти положения за гол. Първият гол в мача падна в 59-ата минута, когато Нолито реализира отсъдената за нарушение срещу самия него дузпа. Играчите на Атлетико протестираха енергично, тъй като претендираха, че футболист на Селта е играл с ръка преди нарушението.

Гостите можеха да изравнят в ответната атака, но удар на Гризман мина встрани от вратата, а малко по-късно удариха и греда.  Всичко в мача свърши в 71-ата минута, когато Фабиан Ореяна направи 2:0. Преди това пък Хоакин Ларивей направи пропуска на мача, получавайки сам топката на втора греда, откъдето не успя да реализира.

До края Атлетико имаше претенции за дузпа, но те не бяха удовлетворени. В самия край на мача домакините можеха да направят резултата класически, но в крайна сметка не се стигна до подобен унизителен за гостите резултат.

Атлетико е трети в класирането с 50 точки, на шест и на седем съответно зад Барса и Реал. Селта е девети с 28 точки.