Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Ювентус с издънка преди мача с Борусия (видео)

Шампионът и лидер в Италия Ювентус завърши 2:2 при гостуването си на предпоследния Чезена в двубой от 23-ия кръг на Серия А. Така "бианконерите" не успяха да се възползват от издънката на преследвача Рома и да увеличат аванса си в класирането. По-тревожното е, че грешната стъпка идва преди първия мач с Борусия (Дортмунд) от елиминациите в Шампионската лига.

Футболистите на Чезена играха като равни с именития си съперник. Домакините първи стигнаха до гол в 17-ата минута чрез Милан Джурич, който се възползва от грешка на Андреа Пирло. Едва 10 минути по-късно Алваро Мората с глава изравни за Ювентус, като засече в мрежата центриране на Пол Погба.

В 32-ата минута Клаудио Маркизио се възползва от грешка в отбраната на Чезена и от близко разстояние успя да отбележи във вратата на домакините. В този момент изглеждаше така сякаш Ювентус поема контрол над ситуацията на терена, но това беше само привидно.

След почивката  Ювентус намали оборотите, докато домакините заиграха много вдъхновено. Така се стигна до изравнителното попадение в 69-ата минута, когато Джурич свали с глава топката след едно центриране в наказателното поле и Франко Бриенца с мощен удар направи 2:2.

В 81-ата минута Ювентус получи право да изпълни дузпа, но Артуро Видал не успя да реализира и да донесе победата на своя тим. Така разликата с Рома продължава да е седем точки. Чезена пък остава предпоследен с 16.