Рома рухна на "Олимпико" (видео)

Отборът на Рома за пореден път в последно време направи разочароващ резултат. "Вълците" стигнаха само до 0:0 при домакинството си на последния в подреждането Парма. Новото попълнение на "джалоросите" Сейду Думбия започна от първата минута и сотана на игрището до 85-ата, но напълно разочарова с изявите си.

Рома изпитваше сериозни трудности да създава положения за гол през първото полувреме. Жервиньо и Адем Ляич имаха шансове в рамките на секунди в средата на първата част да реализират гол, но ударите им бяха блокирани от футболисти на Парма. В края на първото полувреме Ляич направи хубав пробив в наказателното поле, но изстрелът му бе неточен. Преди почивката реферът Джакомели можеше да отсъди по една дузпа и за двата тима, но и в двата случая си замълча. Първо той не посочи бялата точка в една ситуация, в която Костас Манолас избута с ръце играч на Парма пред вратата на Морган Де Санктис, а малко след това останаха съмнения за нарушение срещу малийския халф на столичани Сейду Кейта.

Мъките на "вълците" продължиха и през второто полувреме. Домакините просто нямаха идея как да отбележат гол. След почивката вратарят на "дуковете" Антонио Миранте направи важно спасяване след удар на Жервиньо, а малко по-късно халфът Раджа Наинголан имаше възможност да вкара гол с удар от въздуха отблизо, но не уцели вратата. В 83-ата минута ветеранът Ашли Коул уцели греда с глава от малък ъгъл, а минута преди края отново английският ляв бек имаше шанс да опъне мрежата зад Миранте, но стреля неточно от воле след центриране отдясно. Последният шанс на Рома бе пропилян от резервата Даниеле Верде в последните секунди. Верде получи топката в наказателното поле отдясно на вратата на Парма, но стреля неточно.

По този начин титлата съвсем се отдалечи от "джалоросите". По-късно тази вечер лидерът Ювентус гостува на Чезена и при победа ще натрупа аванс от 9 точки пред тима от Вечния град. Парма пък остава на последното 20-о място, като тимът на Роберто Донадони има едва 11 точки и е на 10 от зоната на спасението.