Меси и Суарес доближиха Барса до финала след 10-а поредна победа (видео + галерия)

Отборът на Барселона спечели с 3:1 у дома над Виляреал в първа среща от 1/2-финалите за Купата на краля, записвайки десета поредна победа във всички състезания. Лионел Меси (41), Андрес Иниеста (50) и Жерард Пике (64) зарадваха малко над 57 хиляди зрители на "Камп Ноу". Ману Тригерос даде искрица надежда на "подводницата" с попадение в 48-ата минута. Луис Суарес игра с много желание и се отличи с асистенция при първия гол. Реваншът е на 4 март на "Ел Мадригал".

Хавиер Масчерано беше поставен в халфовата линия като заместник на Серхио Бускетс. Рафиня Алкантара и Андрес Иниеста също действаха като полузащитници. В нападение Луис Енрике не изневери на тризъбеца Луис Суарес, Лионел Меси и Неймар. Марселино Гарсия Торал заложи на най-доброто и търсеше попадения с Джовани дос Сантос, Лусиано Вието и Денис Черишев.

Барса - Виляреал Преди срещата хората по трибуните и на терена запазиха минута мълчание в памет на покойния Удо Латек. С началото на мача каталунците установиха териториален контрол, настанявайки се в половината на "жълтите". В петата минута Даниел Алвеш уплаши треньорския щаб, свличайки се на тревата, но успя да продължи. В 12-ата минута Меси нанеси първи си удар от дъгата и Серхио Асенхо улови.

Барса - Виляреал В 16-ата Жорди Алба центрира отляво, а Суарес не засече топката с глава по най-добрия начин. В 23-ата Лео хвърли превъзходен пас към уругвайската "деветка", който не стигна за мъничко до топката. В 29-ата Иниеста задържа в наказателното поле и върна към пеналта, откъдето Меси шутира над гредата. В 32-ата топката беше в мрежата след удар на Жереми Матийо, но при явна засада, отчетена от страничния рефер.

Барса - Виляреал В 41-ата минута Суарес открадна топката от Матео Мусакио и асистира на аржентинския си съотборник. Меси само насочи далеч от обсега на вратаря и откри резултата. След попадението голяма част от публиката на стадиона скандираше името на бившия нападател на Ливърпул, който направи много силен мач. До края на полувремето имаше солиден брой голови положения.

Барса - Виляреал В 43-ата минута Меси намери Суарес, но острият диагонален шут на последния не беше достатъчно точен и топката премина на около метър встрани. В 44-ата и Меси, и Луис се разминаха с топката само на пет метра от вратата. В добавеното време на първата част Денис Черишев подаде към непокрития Вието, който отклони към обратния ъгъл, но германският страж на Барса показа страхотен рефлекс.

Барса - Виляреал Второто полувреме започна с два бързи гола в двете врати. Малко повече от две минути след почивката резервата Ману Тригерос стреля от 20 метра и високата топка мина през ръцете на Тер Стеген, който ще бъде сериозно винен за гола. В 50-ата минута домакините отново дръпнаха в резултата. Иниеста и Суарес направиха двойно подаване, топката стана ничия и Сан Андрес се възползва и с удар от десет метра наказа Асенхо - 2:1.

Барса - Виляреал В 53-ата минута втори футболист на кастейонци се контузи - Жонатан дос Сантос напусна принудително игра, след като преди почивката капитанът Бруно Сориано беше сменен заради травма. Луис Суарес продължи да играе много активно и да е в центъра на събитията. В 56-ата уругваецът стреля с глава, три минути по-късно Матео Мусакио по-скоро го изрита в наказателното поле, но реферът не посочи бялата точка.

Барса - Виляреал В 64-ата минута барселонци вкараха поредния си гол от статично положение този сезон. Жерард Пике беше оставен сам при корнер и каталунският защитник отбеляза с глава. В 70-ата минута Мусакио игра непозволено с ръка и "лос блаугранас" получиха дузпа. Безличният днес Неймар затвърди впечатлението за отсъствие от мача, след като би разсеяно дузпата и Асенхо изби.

Барса - Виляреал В 79-ата гостите от "Ел Мадригал" бяха много близо до втори гол. Тер Стеген излезе неразчетено и позволи на Джовани дос Сантос да стреля с глава. Топката като по чудо не попадна в мрежата. В добавеното време на мача Суарес можеше да отбележи знаменит гол от центъра - прехвърли вратаря, но топката излезе в аут.

В крайна сметка Барселона изигра поредния си силен мач и даде сериозни аргументи за трофея.

БАРСЕЛОНА - ВИЛЯРЕАЛ - 3:1
1:0 - Меси (41)
1:1 - Тригерос (48)
2:1 - Иниеста (50)
3:1 - Пике (64)

Барселона: Тер Стеген; Алвеш, Пике, Матийо, Алба; Рафиня (67 - Ракитич), Масчерано, Иниеста; Суарес, Меси, Неймар
Виляреал: Асенхо; Марио, Мусакио, Руис, Коста; Жонатан дос Сантос (53 - Рукавина), Пина, Бруно (32 - Тригерос); Джовани дос Сантос, Вието, Черишев (72 - Мой Гомес)