Възходът на Ла Коруня продължава

Депортиво Ла Коруня победи гостуващия Ейбар с 2:0 и се отдалечи от зоната на изпадащите в Примера. Лукас Перес и Иван Кавалейро отбелязаха попаденията за тима от Галисия, който вече има 7 точки от последните си 3 мача. И двете попадения паднаха след почивката, а преди това двубоят на "Риасор" беше относително равностоен. Ейбар е в серия от три поредни загуби, но остава на 8-о място преди останалите двубои от кръга.

Селсо Борхес пръв създаде напрежение пред вратата на баските, но ударът му с глава излезе в аут. През първите 45 минути и двата отбора страдаха в стремежа си да сътворят нещо интересно в офанзивен план. В 52-ата минута обаче Лукас Перес се ориентира най-добре в наказатленото поле и изведе домакините напред в резултата. Ейбар така и не успя да затрудни сериозно Фабрисио Агосто, а в 79-ата минута груба грешка на Борха Екиса позволи на Кавалейро да открадне топката и да реши всичко в полза на Ла Коруня.