Дебютант донесе победата на Ла Коруня срещу Райо Валекано (видео)

Отборът на Депортиво Ла Коруня записа ценна победа в гостуването си на Райо Валекано от 21-ия кръг в Примера дивисион. Успехът на гостите бе изработен от дебютантът Селсо Борхес, който вкара и двата гола за своя тим. той се разписа в 10-ата и в 72-ата минута от дузпа, а голът за домакините бе дело на Алберто Буено в 22-ата минута.

Донякъде изненадващо Ла Коруня откри резултата в 10-ата минута, когато вратарят на домакините не се намеси добре при едно центриране и изби топката право в краката на Борхес, който без да има особена заслуга се превърна в голмайстор за 0:1.

Райо все пак успя да се върне в мача в 22-ата минута, когато Алберто Буено бе намерен в наказателното поле, овладя на гърди и без забавяне насочи кълбото в мрежата за 1:1.

В 53-ата минута гостите за малко да си върнат преднината, но удар на Иван Кавалейро се отби от гредата. Две минути по-късно пък попадение на домакините бе отменено заради засада.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Абдулае Ба извърши нарушение за дузпа, а отново Борхес се нагърби да изпълни наказателния удар и не сгреши за 1:2, като така донесе и успеха на своя тим.

С тази победа Ла Коруня събра актив от 21 точки и излезе на 13-ата позиция в таблицата. Райо пък остава 10-ти с 23 точки.