Манчестър Юнайтед без проблеми срещу Кеймбридж (видео + галерия)

Манчестър Юнайтед разгроми 3:0 четвъртодивизионния Кеймбридж в преиграване на двубоя от четвъртия кръг на турнира за ФА Къп и продължава напред. Първата среща завърши изненадващо 0:0 и така се стигна до преиграване. Попаденията за домакините отбелязаха Хуан Мата (24), Маркос Рохо (32) и Джеймс Уилсън (73).

"Червените дяволи" ще играят в следващата фаза Престън, който победи с 3:1 Шефилд Юнайтед в преиграването. Двубоят е на 16 февруари, като домакин е отборът на Престън.

Двубоят закъсня с  20 минути, тъй като автобусите с фенове на гостуващия тим попаднаха в задръстване и не успяха да пристигнат навреме за началния съдийски сигнал на "Олд Трафорд".

Срещата можеше да започне по мечтан начин за гостите, но Елиът не успя да се възползва по най-добрия начин от подарък на защитата на Юнайтед. Футболистът на Кеймбридж излезе сам пред Де Хеа, но ударът му срещна страничната греда.

Футболистите на Манчестър Юнайтед взеха инициативата и логично стигнаха до гол в 24-ата минута. Тогава Фелаини свали с глава топката пред вратата и Хуан Мата отблизо не сбърка и откри резултата.
Манчестър Юнайтед изхвърли Кеймбридж от ФА Къп
Малко по-късно се стигна и до втори гол във вратата на гостите. Фелаини овладя топката в наказателното поле, подаде на Ван Перси отдясно на вратата, холандецът центрира и аржентинският бранител Маркос Рохо с глава порази вратата на Кеймбридж за втори пъти.

В 42-ата минута капитанът на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни се опита да направи нещо изключително красиво, но опитът му да отправи удар от въздуха от границата на наказателното поле на гостите не беше успешен.

Втората част започна с много силна игра на домакините, които търсеха трето попадение във вратата на Кеймбридж.  Стражът на гостите Дън обаче показа класа и не трепна пред Ван Перси, който се беше озовал в опасна близост.
В 73-ата минута обаче Дън се "пропука" след удар от 30-ина метра на влезлият като резерва на мястото на Ван Перси Джеймс Уилсън. Стражът на  Кеймбридж можеше и да се намеси по-добре, но изстреляната от Уилсън топка тупна коварно и го подведе. Това беше първи гол за 19-годишният футболист в турнира и така той оправда доверието на мениджъра Луис ван Гаал.

В добавеното време Кеймбридж беше близо до почетно попадение, но ударът на Камерън МакГиън мина встрани от вратата. Така Юнайтед се поздрави с убедителен успех и сложи край на приключението на Кеймбридж в ФА Къп.

Манчестър Юнайтед - Кеймбридж 3:0

1:0 - Мата (24)
2:0 - Рохо (32)
3:0 - Уилсън (73)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Макниър, Смолинг, Евънс, Рохо (82-Йънг) , Блинд, Фелаини, Мата, Рууни, Ди Мария (70-Eрера), Ван Перси (65-Уилсън).

Кеймбридж: Дън, Тейт, Доналдсън, Чемпиън, Тейлър, Елиът, Коулсън, МакГиън, Симпсън (60-Кайкай), Нелсън (86-Милър), Чадуик (50-Морисей).