Русия спечели шафетата на 4 по 7.5 километра за мъже на Евро 2015, България не стартира

Русия спечели шафетата на 4 по 7.5 километра за мъже на европейското първенство по биатлон в естонския зимен център Отепя. Това беше последната дисциплина на шампионата. Квартетът в състав Алексей Волков, Антон Бабиков, Александър Печьонкин и Алексей Слепов финишира за 1:10.50.9 час. Руснаците използваха десет допълнителни патрона. На второ място на 14.2 секунди е Украйна със само четири допълнителни патрона.

Бронзовото отличие стана притежание на Норвегия. Състезателите използваха шест допълнителни патрона и завършиха на 1:11.1 минута след победителите. Щафетата на България не стартира, тъй като Иван Златев и Антон Синапов са болни от грип, а Красимир Анев отказва да участва в тази дисциплина, съобщиха специално за БТА от БФ Биатлон.