Симон Шемп спечели с фотофиниш масовия старт в Руполдинг, Анев - 27-и

Представителят на домакините Симон Шемп спечели след фотофиниш масовия старт на 15 километра за мъже от Световната купа по биатлон в германския зимен център Руполдинг.
Той измина дистанцията за 35:42.8 минути, след като повали всичките 20 мишени. За него това е трета победа в кариерата. Шемп донесе и първия успех за сезона за Световната купа за германския биатлон.
Пред 17 000 зрители втори и трети със същото време и без грешка в стрелбата останаха съответно 21-годишният Куентин Фийон Майе (Франция), който на практика изпусна победата, и Михал Шлезингер (Чехия). Четвърти и 5-и в драматичната надпревара с по една грешка в стрелбата завършиха норвежците Емил Хегле Свендсен на 2.0 секунди и Оле Ейнар Бьорндален на 2.6 секунди.
Двама българи участваха в състезанието. Красимир Анев се нареди 27-и от 30 участници с две грешки в стрелбата и на 2:12.0 минути след победителя. Владимир Илиев финишира последен с пет пропуснати мишени.
Носителят на Световната купа Мартен Фуркад, който днес завърши 21-и, остава на върха на генералното класиране след 12 от 25 състезания с 516 точки. Антон Шипулин (Русия) е втори с 471 точки, а Симон Шемп се изкачи на трета позиция с 429 точки. Красимир Анев е на 13-о място с 250 точки, а Владимир Илиев е 26-и със 187 точки.