Берое се наложи над полския Гурник (видео)

Берое постигна първа победа от лагера си в Турция, след като се наложи с 3:2 над полския Гурник (Забже) на тренировъчен терен в Алания. Два гола за беройци вкара Жуниор Мапуку, а победното попадение беше дело на Георги Костадинов. Поляците, които са на 6-о място в местната Екстракласа, не успяха да се противопоставят на Берое в по-голямата част от мача. Старозагорци поведоха с 2:0 още след половин час игра. Мапуку откри от дузпа в 22-ата минута, която беше отсъдена заради събаряне на Елиаш да Силва в наказателното поле.

Само 6 минути по-късно Берое вече имаше аванс от два гола, като отново Мапуку беше точен. Салим Керкар го изведе сам срещу вратаря на поляците, а конгоанецът не сбърка. Преди тези два гола Мапуку имаше още една възможност, но бранител на Гурник блокира удара му. В последните пет минути на частта поляците опитаха някакъв натиск, но нищо сериозно не се случи.

Веднага след началото на второто полувреме съдията отсъди дузпа за Гурник, доста пресилена, но Мариуш Магейра беше точен и намали. В 66-ата минута Гурник стигна до равенство след една от малкото им добри атаки, преминала през четирима души с едно докосване. Точен пред вратата на Макенджиев се оказа Войчех Лучах.

Десет минути по-късно беройци стигнаха до победата след нова дузпа, отсъдена за задържане на Танко Дяков от Радослав Соболевски. Георги Костадинов не сбърка от бялата точка, а преди гола Н'Диайе и Дяков след статични положения можеха да се разпишат.

Състав на Берое: Благой Макенджиев, Валдемарс Боровскис, Иво Иванов, Танко Дяков, Веселин Пенев, Игор Джоман, Георги Костадинов, Сави Нсереко, Елиаш да Силва, Салим Керкар, Жуниор Мапуку (влязоха през второ полувреме: Атанас Зехиров, Сергей Алексеев, Аласан Н'Диайе, Крис Гади, Антон Огнянов, Георги Динков)