В мач с много куриози Дженоа и Фиорентина извъртяха 1:1

Пред 20 000 зрители на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа отборите на Дженоа и Фиорентина завършиха 1:1 в първия мач от 21-вия кръг на италианското футболно първенство. В 14-та минута домакините поведха с куриозен гол: Стефано Стураро стреля, но отправи лош удар, топката обаче отскочи от главата на ставащия от тревата румънски вратар на гостите Чиприан Тетерушану и отскочи в мрежата - автогол и 1:0 за Дженоа.

В 37-та минута главният съдия на мача Никола Рицоли, който ръководи миналата година финала на Мондиал 2014 между Германия и Аржентина, разтегна мускул на крака и бе сменен принудително от четвъртия съдия.

Самият Рицоли продължи да работи зад една от вратите. През второто полувреме гостите от Флоренция бяха по-активни на терена и в 54-та минута Гонсало Родригес изравни - 1:1.

А в 81-та минута играчът на домакините Николас Бурдисо за игра с ръка получи втори жълт и съответно червен картон и последните десетина минути отборът на Дженоа игра в намален състав. Повторен дебют за "виолетовите" направи новото попълнение Алберто Джилардино.

Фиорентина е на 6-то място във временното класинране с 32 точки. Отборът на Дженоа е на 7-то място с 29 точки.