Дженоа и Сасуоло изнесоха бисера на кръга в Серия "А"

Отборите на Дженоа и Сасуоло изиграха най-приятния мач от кръга в италианската Серия "А". Зрителите на "Мараси" видяха шест гола и няколко изгодни положения пред двамата вратари Матия Перин и Андреа Консили. Гостите на Еузебио Ди Франческо излизаха на три пъти напред в резултата, но "грифоните" така и не изпуснаха точката.

Нападателят на гостите Доменико Берарди откри резултата от дузпа в 19-ата минута, а в 25-ата минута Яго Фалке изравни. Пет минути след почивката Симоне Мисироли отново даде аванс на Сасуоло, а само 180 секунди по-късно Йоанис Фетфацидис бе точен за 2:2. Последва нов голов шут на Берарди, но в добавеното време Фетфацидис фиксира крайното 3:3. С изгубените две точки днес Дженоа остава на пет точки от третото място в шампионата.