Хеттрик на Уолтърс утежни положението на К.П.Р.

Хеттрик на Джонатън Уолтърс донесе успех с 3:1 на Стоук Сити в домакинството на Куинс Парк Рейнджърс. Нападателят на "грънчарите" се възползва от грешка в отбраната на гостите, за да открие резултата, а малко по-късно размени пасове със Стивън Айрлънд, за да направи резултата 2:0 и на практика да откаже гостите от търсене на нещо повече в този мач. Нико Кранчар все пак върна отбора на Хари Реднап в мача с попадение в 36-ата минута и направи втората част по-интригуваща, но в последната 90-а минута Уолтърс оформи своя хеттрик, за да доведе резултата до 3:1 в полза на своя отбор.

Поражението е 11-о поред далеч от дома за Куинс Парк Рейнджърс, който все още не е спечелил нито една точка при гостуванията си от началото на сезона. Още по-лошото за отбора на Хари Реднап е, че това е третата поредна загуба за лондончани в последните три двубоя, с което те се отдалечават от спасителните места. В момента тимът от "Лофтъс Роуд" е само на една точка от 17-ия Бърнли, но битката за оцеляване може да се окаже прекалено тежка за К.П.Р., ако те не намерят поне домакинската си форма.

В същото време Стоук регистрира втори пореден успех и общо трети в последните пет срещи, с което се доближи дори до местата, осигуряващи право на европейско участие.

Преди срещата на стадион "Британия Стейдиъм" клубното ръководство на Стоук Сити почете паметта на легендата на клуба и английския национален отбор Стенли Матюс, който днес щеше да празнува 100-годишен юбилей.