Боян Къркич наказа Лестър (видео)

Отборът на Стоук Сити победи с 1:0 като гост Лестър в мач от 22-ия кръг на английската Висша лига. Попадението реализира Боян Къркич в 63-ата минута. Дебют за "лисиците" от Лестър пък направи новопривлеченият хърватски нападател Андрей Крамарич. Той се появи в игра в 65-ата минута, но не успя да помогне на новия си тим да се спаси от поражението.

С днешната победа "грънчарите" сложиха край на мини-серията на Лестър от три поредни мача без поражение. Стоук Сити е 10-и в класирането с 29 точки, докато Лестър остава на последното 20-о място със 17, като е на 3 точки от зоната на спасението. Лидер е Челси с 52 точки, пред Манчестър Сити с 47 (и мач по-малко) и Манчестър Юнайтед с 40.