Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Пирин нанесе поражение на Литекс

Литекс загуби с 1:2 от Пирин последната контрола от първия си лагер в България. В изнервен и припрян мач на стадиона в Благоевград оранжевите не отстъпиха на втородивизионния си съперник. Головете за "орлетата" вкараха Мартин Тошев в 56-ата минута и Борислав Чорбаджийски в 70-ата, а голмайстор за ловчанлии бе Иван Горанов в 60-ата минута.

Срещата бе съпътствана с нерви, жълти и червени картони, както и грозно отношение на местната публика към чужденците в състава на Литекс. Проверката бе изгледана от трибуните от новия национален селекционер Ивайло Петев, а в игра за домакините се появи Станислав Манолев.

Ловчанлии отново изиграха контролата с различни формации за всяко полувреме. Още в 8-ата минута момчетата на Балъков сътвориха интересна акция по левия фланг, но никой в пенала не съумя да се възползва от доброто центриране на Васил Божиков.В 15-ата минута рейд на бързоногия Асприля през центъра бе спрян непозволено, за което Николов бе декориран в жълто. От свободния удар Джордан опита да прехвърли стената, но би право в ръцете на вратаря.

Срещата вървеше динамично и оспорвано, но без реални интересни голови положения пред двете врати. Домакините се отчетоха с 2-3 разбърквания е наказателното поле, но бранителите в оранжево и Баривиера с предвидливи намеси не допуснаха да се стигне до опасност. Асприля също пробва обстрел от фаул, но макар и малко несигурно, Бахтарлиев изби.

В 40-ата минута на терена превхвърчаха искри и настана кратко меле между футболистите, след което главният съдия Вихрен Манев показа пътя към съблекалните на изнервения Асприля и Стилиян Николов, които се спречкаха при единоборство. На полувремето, за да не се прекрати мача, се наложи дори дикторът на стадиона да отправя призиви към публиката да спре с расистките възгласи към тъмнокожите футболисти на "оранжевите" Вилмар Джордан, Данило Асприля и Джаксън Менди, които бяха грубо и грозно обиждани.

Веднага след почивката Литекс можеше да открие резултата.Пробив на Десподов завърши с пас към Никола Колев, но от зоната на дузпата халфът стреля в аут. В 56-ата минута Пирин поведе с гол на Тошев, който се разписа с глава на задна греда след изпълнение на корнер.

Радостта на домакините на трая дълго. В 60-ата минута с майсторско изпълнение на прясвободен удар Иван Горанов матира Ганев и изравни за 1:1. Малко след това на изгодна позиция се озова Кристиян Малинов, но ударът му мина покрай дясната греда.

В 70-ата минута „орлетата“ отново поведоха с идентичен гол като първия.След корнер, Чорбаджийски се извиси и с глава порази мрежата за 2:1. В 77-ата минута най-активният от ловчанлии след почивката - Кирил Десподов, проби отдясно и центрира към Георги Минчев, но таранът с глава от десетина метра би на сантиметри покрай лявата греда

Пирин – Литекс 2:1
1:0 Мартин Тошев (56)
1:1 Иван Горанов (60)
2:1 Борислав Чорбаджийски (70)

Пирин: 1. Христо Бахтарлиев, 21. Александър Башлиев, 25. Евгени Тунтев, 14. Стилиян Николов, 4. Денис Пидев, 6. Красимир Станоев, 18. Юлиян Попов, 20. Драги Коцев, 23. Петър Тончев, 26. Атанас Чепилов, 9. Владислав Златинов (12. Ганев, 3. Сандев, 2. Чорбаджийски, 13. Стоев, 11.Станислав Манолев, 24. Витанов, 19. Войнов, 8. Хаджииванов, 15. Благов, 7. Тасев, 10. Тошев, Креболиев)
Литекс: 31. Винисус Баривиера, 2. Илия Мунин, 5. Рафа, 6. Джаксън Менди, 13. Васил Божиков, 21. Александър Цветков, 19. Румен Руменов, 14. Чавдар Ивайлов, 70. Данило Асприля, 9. Вилмар Джордан, 73. Милчо Ангелов
(2-ро полувреме: 12. Александър Конов, 16. Страхил Попов, 18. Илия Миланов, 28. Пламен Гълъбов, 23. Иван Горанов, 88. Никола Колев, 11. Емил Петров, 15. Кристиян Малинов, 99. Кирил Десподов, 7. Георги Минчев, 8. Александър Георгиев)

снимка: pfclitex.com