Цецо Соколов и Халкбанк дадоха гейм на Перуджа в ШЛ

Волейболният национал Цветан Соколов и шампионът на Турция Халкбанк (Анкара) завършиха с победа в груповата фаза Шампионската лига. Финалистът в турнира от миналия сезон надделя вкъщи над вицешампиона на Италия Сър Сейфти (Перуджа) с 3:1 (25:17, 19:25, 25:19, 25:18) в мач от последния 6-ти кръг в Група "G", игран снощи пред над 1500 зрители в зала "Башкент".

По този начин играчите на италианския треньор Лоренцо Бернарди завършиха втори в крайното класиране в групата с 14 точки след 5 победи и 1 загуби, с колкото приключи и Перуджа на първото място, но с по-добро геймово отношение. Така двата тима продължават участието си в най-силния европейски клубен турнир на плейофите.

Цецо Соколов игра стабилно цял мач за Халкбанк и стана втори по резултатност със 17 точки (1 блок и 55% ефективност в атака), а кубинският посрещач Османи Хуанторена добави още 21 точки (1 блок, 2 аса, 62% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) за победата. От друга страна наставникът на Перуджа - доскорошният легендарен разпределител Никола Гърбич, даде почивка на повечето си титуляри, включително и на сръбската звезда Александър Атанасийевич, тъй като си бяха осигурили предсрочно класиране за плейофите на ШЛ. В тяхно отсъствие най-резултатен за италианския отбор стана гръцкият диагонал Йоргос Цумакас със 17 точки (1 блок и 38% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за успеха.

ХАЛКБАНК (АНКАРА, ТУРЦИЯ) - СЪР СЕЙФТИ (ПЕРУДЖА, ИТАЛИЯ) 3:1 (25:17, 19:25, 25:19, 25:18)
ХАЛКБАНК: Улаш Къяк 2, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 17, Османи Хуанторена 21, Михал Кубяк 14, Ресул Текелъ 6, Марчин Мозджонек 8 - Нури Сахин-либеро (Абдулах Джам, Мико Еско)
Старши-треньор: Лоренцо Бернарди
ПЕРУДЖА: Адриано Паолучи 2, Йоргос Цумакас 17, Габриеле Маруоти 10, Джоузеф Съндър 9, Роко Бароне 7, Томас Берета 9 - Фабио Фанули-либеро (Кристиян Фром, Лучано Де Чеко)
Старши-треньор: Никола Гърбич.