Цецо Соколов с 23 точки, Халкбанк обърна Нолико с 3:2 в Маасейк (ГАЛЕРИЯ)

Турският Халкбанк (Анкара) с национала Цветан Соколов записа трудна, но сладка 4-а победа в Група G на Шампионската лига. Шампионът на Турция се наложи като гост на белгийски Нолико (Маасейк), където през този сезон играе Бранимир Грозданов, с 3:2 (21:25, 25:23, 23:25, 32:30, 15:9) пред 1720 зрители в зала "Лото Доум" в Маасейк.

Домакините на два пъти повеждаха, но Цветан Соколов и компания на два пъти да изравняваха геймовете, като особено драматичен бе 4-ият, който бе спечелен от Халкбанк с 32:30 след 33 минути.  В тайбрека Халкбанк поведе от началото и спечели лесно с 15:9.
Цецо Соколов с 23 точки, Халкбанк обърна Нолико с 3:2 в Маасейк
Цветан Соколов игра много силно и заби 23 точки (2 аса, 1 блок, 51% ефективност в атака) за Халкбанк. Кубинецът Османи Хуанторена заби 27 точки (2 аса, 57% ефективност в атака, 24% перфектно и 52% позитивно посрещане.
Франсоа Лека записа 21 точки (2 аса, 53% ефективност в атака), а Бранимир Грозданов се появяваше като резерва във втория, 3-ия и 5-ия гейм и отбеляза 1 точка.

Така Халкбанк се изравни по точки - 11 - с лидера Сър Сейфти (Перуджа), но италианците играят мача си с френския Тур (Тур) днес от 21,30 часа.

НОЛИКО, МААСЕЙК (БЕЛГИЯ) - ХАЛКБАНК, АНКАРА (ТУРЦИЯ) 2:3 (25:21, 23:25, 25:23, 30:23, 9:15)

НОЛИКО: Хуан Инасио Финоли 4, Кристиан Падар 19, Франсоа Лека 21, Бьорн Хьоне 12, Матийс Раймаекерс 13, Тим Брошхог 9 - Берт Дерконнинген-либеро (Майкъл Паркинсон, БРАНИМИР ГРОЗДАНОВ 1, Дардан Лущак)
Старши-треньор: Ерик Верстратен
ХАЛКБАНК: Мико Еско 1, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 23, Османи Хуанторена 27, Михал Кубяк 12, Марчин Мозджонек 8, Ресул Текели - Нури Шахин-либеро (Улас Къяк 3, Абдулах Джам, Емре Батур 9)
Старши-треньор: Лоренцо Бернарди.

СНИМКИ: CEV.LU

ГАЛЕРИЯ от мача НОЛИКО - ХАЛКБАНК 2:3 - ТУК!!!