Слаб Лудогорец загуби от отбор от Втора Бундеслига (видео+галерия)

Шампионът на България Лудогорец загуби третата си контрола от подготвката за втората част на сезона. "Орлите" бяха надиграни с 0:1 от втородивизионния германски Унион (Берлин) в първия си мач от лагера в Испания. Българите изиграха слаб мач, като демонстрираха липса на голямо желание за игра и дори можеха да запишат поражение с по-голяма разлика. Единственото попадение дойде още в началото на мача, когато Себастиан Полтер вкара с красива задна ножица.

Лудогорец падна с 0:1 от Унион Берлин

Германците можеха да открият резултата още в първата минута на мача, след като стражът Георги Аргилашки не успя да изчисти добре една топка и тя тръгна към вратата зад него, но Александър Барт изби точно преди играч на Унион да я достигне и прати в мрежата.

В 14-ата минута Унион откри с много красив гол. Бенямин Колер проби по дясното крило и центрира към Себастиан Полтер, който със задна ножица не остави шансове на Аргилашки.

След попадението на германците българите взеха инициативата, но не успяха да стигнат до попадение. Далечен удар на Козмин Моци мина малко над вратата, а в 43-ата минута Жуниор Кишада пропусна най-чистото положение за Лудогорец. Бразилецът бе изведен сам срещу вратаря, но стреля неточно.

През втората част Георги Дерменджиев направи пълна промяна на състава и на терена след почивката излезе изцяло нова единадесеторка, но това не подобри много играта на тима.

В 56-ата минута Унион можеше да отбележи втори гол, след като Сьорен Бранди бе оставен на чиста позиция, но ударът му бе спасен от Иван Чворович. Четири минути по-късно отново германците бяха близо до гола. Колер бе изпуснат от защитата на българите и Витиня го спъна на границата на наказателното поле точно преди да стреля към вратата. За фаула бранителят получи червен картон, но въпреки това "орлите" не останаха с човек по-малко, тъй като двата тима се бяха разбрали при изгонване играчът да бъде заменян с друг. В тази ситуация на мястото на Витиня се появи Преслав Петров.

В 78-ата минута отново Унион бе на косъм от гола. Стивъс Скръбски получи топката в наказателното поле, но Чворович успя да избие. В следващата атака пък Сьорен Бранди удари греда с акробатичен удар от малкото наказателно поле. До края на мача българите опитаха два далечни удара, които обаче не застрашиха вратата на германците.

По този начин Лудогорец записа първа загуба в контролите си през тази зима до момента. В първите си две контроли, които се проведоха в Турция, Лудогорец победи друг германски тим - Гройтер Фюрт с 1:0 и завърши наравно 1:1 с руския Динамо (Москва). Следващият мач на българите от лагера в Испания е след три дни срещу хърватския Риека.

ФОТОГАЛЕРИЯ

ЛУДОГОРЕЦ - УНИОН (БЕРЛИН) 0:1
0:1 Полтер (14)

ЛУДОГОРЕЦ:
Първо полувреме:
Георги Аргилашки, Александър Василев, Йордан Минев, Александър Барт, Козмин Моци, Светослав Дяков, Вандерсон, Себастиян Ернандес, Дани Абало, Абел Анисе, Жуниор Кишада

Второ полувреме: Иван Чворович, Георги Терзиев, Александър Александров, Жуниор Кайсара, Витиня, Фабио Ешпиньо, Христо Златински, Марселиньо, Върджил Мисиджан, Михаил Алексндров, Роман Безяк

УНИОН (БЕРЛИН): Даниел Хаас, Кристофър Киринг, Роберт Пунчек, Беняамин Колер, Мартин Кобилански, Себастиан Полтер, Стивън Скжибски, Ерол Зейнулаху, Кристофър Тримел, Михаел Паренсен, Тони Лейстнер

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Моци (Л); Полтер (У)
ЧЕРВЕН КАРТОН: Витиня (Л)

Снимки: ПФК Лудогорец