Локо (Пловдив) разказа играта на Литекс

Тимът на Локомотив (Пловдив) разпиля с 3:0 Литекс в първата си контрола от подготвителния период. Мачът се игра в дъждовно време на електрическо осветление на стадиона на "черно-белите" в пловдивския парк "Лаута". Домакините тотално надиграха "оранжевите" и дори пропуснаха да вкарат още голове в тяхната врата.

Още в 3-ата минута Янко Сандански от домакините излезе на удобна позиция, но пропусна. Ловчанлии отговориха с опасна атака в 9-ата-ата минута. Джаксън Менди стреля опасно, но вратарят на "смърфовете" Йордан Господинов изби топката. Спас Делев показа класата си в 19-ата минута, когато стреля опасно, авратарят на гостите Винисиус Баривиера изби топката в ъглов удар. След неговото изпълнение Бирсент Карагарен стреля , но топката излезе в корнер, рикоширайки в крака на ловешки бранител.

В 27-ата минута Баривиера изби топката след шут на Спас Делев, тя попадна в Благой Наков, който с точен удар от 25 метра вкара първия гол в мача. Две минути по-късно Благой Наков покачи на 2:0 след грешка на ловешката отбрана. В 30-ата минута Кристиан Малинов фаулира грубо Спас Делев, което доведе до спречкване между футболистите на двата тима, а на терена навлязоха фенове. Наложи се треньорите на отборите да успокоят ситуацията. В 39-ата минута гостите можеха да върнат едно попадение, когато Кристиан Малинов уцели гредата на вратата на "черно-белите".

През второто полувреме двамата треньори направиха множество промени в съставите и темпото на игра спадна. В 75-ата минута Дани Кики отбеляза третия гол за Локо. Той изпълни точно дузпа, отсъдена за нарушение срещу Бранимир Костадинов.

Локомотив Пловдив - Литекс 3:0
1:0 - Благой Наков (27)
2:0 - Благой Наков (29)
3:0 - Дани Кики (75-дузпа)

Локомотив (Пд): Йордан Господинов (29- Теодор Скорчев-Александър Витанов), Богомил Дяков (Венелин Филипов), Здравко Илиев, Ангел Грънчов, Игнат Дишлиев, Ванчо Трянов, Янко Сандански, Бирсент Карагарен, Благой Наков, Спас Делев, Мартин Камбуров. (Теодор Скорчев, Александър Витанов, Христо Стамов, Александър Горанов, Деян Молдованов, Георги Вълчев, Мехди Бурабия, Бранимир Костадинов, Емерик де Врийзе, Дани Кики, Айкут Янъков)

Литекс: Винисус Баривиейра, Джаксън Менди, Илия Миланов, Илия Мунин, Иван Горанов, Александър Георгиев, Гeорги Минчев, Антон Недялков, Кристиан Малинов, Патрис Бумал, Милчо Ангелов. (Александър Конов, Пламен Гълъбов, Рафаел Перес, Кирил Десподов,Васил Божиков, Страхил Попов, Дино Асприля, Александър Цветков, Чавдар Ивайлов, Румен Руменов, Уилмар Джордан)