Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Нант изхвърли Лион от Купата на Франция

Отборът на Лион отпадна от турнира за Купата на Франция след изненадваща загуба с 2:3 от Нант. "Хлапетата", които са водачи в Лига 1, бяха шокирани в 89-ата минута от Венсан Бесат, който вкара хеттрик за домакините. 30-годишният халф на "канарчетата" още няма гол в първенството, но днес се разписа на три пъти във вратата на Антони Лопеш.

Мачът на "Ла Божоар" стартира перфектно за Лион и още в 5-ата минута звездата на тима Александре Лаказет откри резултата. Само за две минути в средата на първото полувреме обаче Бесат обърна нещата в полза на Нант. И в двата случая защитата на гостите допусна груби грешки. В 59-ата минута Набил Фекир направи 2:2 след добра изява на Лаказет, а развръзката настъпи малко преди края, когато Бесат отново беше оставен сам и класира Нант за следващия кръг.

От надпреварата отпадна и Бастия. Корсиканци бяха елиминирани от Кюевили след продължения и дузпи. Напред продължават Метц и Оксер.

НАНТ - ЛИОН 3:2
0:1 Лаказет (5)
1:1 Бесат (19)
2:1 Бесат (21)
2:2 Фекир (59)
3:2 Бесат (89)