Лудогорец и руски гранд не се победиха (видео)

Отборите на Лудогорец и Динамо (Москва) завършиха 1:1 в контролна среща в Турция. Матийо Валбуена се разписа за третия в Русия след отлично изпълнен пряк свободен удар в 34-ата минута, а Марселиньо изравни за "орлите" в 58-ата.

Този път футболистите, играли за разградчани през втората част при победата с 1:0 срещу Гройтер Фюрт, започнаха като титуляри. След почивката на терена се появи нов състав и представянето на разградчани бе значително по-добро.

Българският шампион започна силно и в 3-ата минута създаде опасност чрез Даниел Абало, но Жуниор Кишада не се възползва от подаването. В следващите няколко минути московчани на два пъти застрашиха вратата на Владислав Стоянов, но националният вратар се справи.

В 23-ата минута Себастиан Ернандес имаше възможност да изпълни фаул от същата позиция, от която се разписа срещу германския съперник в неделя, но този път топката срещна стената.

Три минути по-късно грешка на Барт доведе до нова опасност пред вратата на Лудогорец, но Юсупов по чудо не нацели рамката на вратата от много удобна позиция.

В 34-ата минута Козмин Моци спря непозволено Курани пред границата на наказателното поле. Валбуена застана зад топката и с прецизно изпълнение не остави шанс за намеса на Стоянов.

Отговорът на българския шампион не закъсня и пет минути по-късно Анисе бе изведен в отлична позиция, но стреля в аут, а и страничният съдия бе вдигнал своя флаг, за да маркира засада. Малко след това руснаците можеха да удвоят преднината си, но Стоянов отрази опасен шут на Балаш Джуджак.

Играчите на Лудогорец се активизираха след почивката, когато наставникът Дерменджиев вкара нова единайсеторка на терена, и още в първите секунди пред Вирджил Мисиджан се откри възмжност да изравни, но холандецът не успя да отправи завършващ удар. Малко след това крилото и Роман Безяк комбинираха, но до изстрел не се стигна. В 54-ата минута Фабио Ешпиньо направи невероятен пропуск сам срещу вратаря, а секунди по-късно добавката на Мисиджан бе избита от голлинията от бранител.

Добрата игра на "орлите" даде резултат в 58-ата минута, когато Жуниор Кайсара проби отдясно и върна в наказателното поле, след което Марселиньо прецизно насочи кълбото в очертанията на вратата за 1:1. Секунди по-късно Кайсара отново нахлу по крилото и стреля, но не бе точен.

Последваха силни минути за московчани, които обаче не съумяха да затруднят сериозно резервата Иван Чворович. В 80-ата минута Ешпиньо изпълни свободен удар от по-малко от 20 метра от голлинията, но топката срещна тялото на защитник на Динамо. Минута по-късно Безяк опита задна ножица, но вратарят улови.

В 84-ата минута Александър Кокорин можеше да донесе победата на руския тим, но изведен сам срещу Чворович не успя да го преодолее.

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО (МОСКВА) 1:1
0:1 Валбуена (34)
1:1 Марселиньо (58)