Севиля в Топ 4 след трета поредна победа (видео)

Отборът на Севиля се върна на 4-ото място в Примера дивисион след успех с 2:0 над Малага. дербито на Андалусия премина при почти пълно надмощие на домакините, които зарадваха феновете на "Рамон Санчес Писхуан" с по един гол в двета полувремена. Карлос Бака откри резултата в 36-ата минута, а резервата Денис Суарес удвои в средата на втората част. Дебют за Малага направи привлечения през седмицата Хави Гера.

В началните минути и двата отбора имаха шансове да открият резултата, но ги пропуснаха. Самуел Кастийехо беше най-близо до гола за Малага, но Бето спаси неговия изстрел. Два неточни удара отправи Бака, но при третия си опит колумбиецът преодоля Карлос Камени след чудесен пас ан Жерард Деулофеу.

Веднага след почивката гол на домакините беше отменен заради несъществуваща засада. В 68-ата минута обаче Даниел Суарес размени подавания с Бака и направи 2:0 за Севиля.