Стойчо Стоев дебютира с 8:0 начело на Левски (видео+галерия)

Отборът на Левски започна новата 2015 година с разгромното 8:0 срещу Вихрен в Сандански. Това бе първа контрола на “сините” от подготвителния лагер и неофицален дебют на треньора Стойчо Стоев. Валери Домовчийски вкара хеттрик, след като бе точен в 8-ата, 10-ата и 75-ата минути. Луис Педро (29'), Илия Димитров (52'), Роман Прохазка (55'), Радослав Цонев (60') и Мигел Бедоя (80') отбелязаха другите попадения. Мачът се състоя от две полувремена по 40 минути и се проведе пред около 1500 зрители на стадиона в Сандански.

Вихрен - Левски

Неофициален дебют за 26-кратните шампиони от първата минута направиха и новите попълнения Боян Йоргачевич, Сашо Александров и Емил Нину. Останалите титуляри бяха Аймен Белаид, Мики Орачев, Роман Прохазка, Мигел Бедоя, Антонио Аниете, Луис Педро, Божидар Краев и Валери Домовчийски. Петима футболисти, сред които капитанът Владимир Гаджев, Георги Сърмов, Веселин Минев и Наджиб Амари, пропуснаха спаринга.

“Сините” не оставиха никакви шансове на 11-ия в Югозападната “В” група, като при повече точност пред противниковата врата можеха да направят своята победа и с двуцифрен резултат.

Стоев заложи на схема 4-1-4-1, като искаше да се пресира дълбоко в половината на съперника и да се играе на скорост и комбинативно. Днешният противник, който преди едва три дни е започнал подготовка, позволяваше това, но тепърва ще се работи в синия щаб на 25-дневния лагер в Анталия, който стартира в неделя.

Двубоят започна с натиск на "сините" и още във 2-ата минута Божидар Краев пропусна да се разпише. Малко след него пропуск направи и Домовчийски. В 8-ата минута обаче нападателят се реваншира след разбъркване в наказателното поле и с удар, рикоширал в гредата, откри резултата.

120 секунди по-късно Мики Орачев проби отляво и центрира към Домовчийски, който с глава отбеляза втори гол.

В 24-ата минута удар на Мигел Бедоя премина встрани от вратата. Пет минути след това Краев премина през двама съперници и сервира кълбото на Луис Педро, който отблизо се разписа.

В 47-ата минута Илия Димитров се възползва от асистенция на Прохазка и вкара четвъртото попадение. "Сините" продължиха да атакуват вратата на аматьорския си съперник и скоро след това стигнаха и до пети гол. Краев стреля, вратарят на Вихрен отрази, Ради Цонев върна към вратарското поле, където Прохазка с мощен шут също записа името си сред голмайсторите.

В 60-ата минута футболистите на Левски сътвориха многоходова комбинация, която завърши с красив завършващ удар на Ради Цонев за 6:0.

Малко по-късно през втората част на терена се върнаха Александров, Димов, Бедоя и Аниете.

В 75-ата минута Домовчийски оформи своя хеттрик, а пет минути по-късно Бедоя фиксира крайното 8:0.

ЛЕВСКИ - ВИХРЕН 8:0

1:0 Домовчийски (8)
2:0 Домовчийски (10)
3:0 Луис Педро (29)
4:0 Димитров (52)
5:0 Прохазка (55)
6:0 Р. Цонев (60)
7:0 Домовчийски (75)