Ян Щокър (29 точки) и Краснодар поведоха с 2:0 на Белогорие, но загубиха с 2:3 в Белгород

Отборът на Динамо (Краснодар) едва не сътвори голяма сензация в Суперлигата на Русия, след като бе на прага да победи лидера Белогорие в Белгород. В мач от 19-ия кръг победителите в Шампионската лига и световното клубно първенство от Белогорие стигнаха много трудно до успех с 3:2 (21:25, 25:27, 25:22, 25:19, 15:11) в Двореца на спорта "Космос".

Генадий Шипулин даде почивка на опитните си посрещачи Сергей Тетюхин и Тарас Хтей, а в стартовия състав на Белогорие започнаха Дмитрий Илиних и Александър Косарев. За Динамо (Краснодар) в състава не попадна австралийския национал Игор Юдин, а бившият играч на Белогорие Максим Пантелеймоненко остана резерва.

Гостите водени от чешкият диагонал Ян Щокър започнаха двубоя много силно и поведоха в мача с 2:0 гейма. В третия гейм Генадий Шипулин извади от игра разпределителя си Драган Травица, който не на висота, и го замени с младия Сергей Бегрей. Динамо поведе с 21:20, но Белогорие успя да се върне в гейма и мача след силна игра на Георг Гроцер и 25:22 за домакините. Тимът от Белгород поведе с 13:9 в 4-ия гейм и спокойно спечели с 25:19 и изравни резултата до 2:2 гейма. В тайбрека Белогорие поведе с 10:6 и стигна до мачбол при 14:8. Краснодар спаси 3 мачбола, но Белогорие затвори мача с 15:11.
Георг Гроцер заби 25 точки (5 аса, 49% ефективност в атака) за успеха на Белогорие, а Дмитрий Илиних добави 19 точки (1 ас, 3 блока, 44% ефективност в атака, 26% перфектно и 48% перфектно посрещане). Дмитрий Мусерский добави 14 точки (3 блока, 2 блока, 56% ефективност в атака).

Ян Щокър заби 29 точки (3 аса, 46% ефективност в атака), а Сергей Червяков добави 11 точки (5 блока, 46% ефективност в атака).

Белогорие запита 18-а победа и с актив от 52 точки продлъжава да е едноличен лидер. Динамо (Краснодар) е 7-и с 27 точки.

БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД) - ДИНАМО (КРАСНОДАР) 3:2 (21:25, 25:27, 25:22, 25:19, 15:11)

БЕЛОГОРИЕ: Драган Травица 2, Георг Гроцер 25, Дмитрий Илиних 19, Александър Косарев 7, Дмитрий Мусерский 14, Артьом Смоляр 6 - Роман Брагин-либеро (Станислав Маслиев 1, Сегей Багрей, Максим Жигалов 1, Никита Ерьомин, Александър Богомолов 3)
Старши-треньор: Генадий Шипулин
КРАСНОДАР: Марлон Яред 3, Ян Щокър 29, Сергей Червяков 11, Олег Крикун 9, Иля Жилин 9, Александър Кривец 5 - Александър Соколов-либеро (Денис Игнатиев, Максим Пантелеймоненко 2, Денис Калинин, Артьом Зеленков)
Старши-треньор: Яросалав Антонов.