Георги Братоев и Нефтяник взеха гейм на Белогорие (СНИМКИ)

Разпределителят на националния ни волейболен отбор Георги Братоев и неговият Нефтяник (Оренбург) записаха 4-а поредна и общо 12-а загуба от началото на сезона в руската Суперлига. Братоев и съотборниците му взеха гейм на лидера Белогорие (Белгород), но отстъпиха като гости с 1:3 (21:25, 21:25, 25:22, 16:25) в среща от 16-ия кръг, играна тази вечер.

Независимо от поражението волейболистите на Нефтяник останаха на 11-то място във временното класиране с 11 точки след 4 победи и 12 загуби, докато Белогорие продължава да е едноличен лидер с 47 точки след 16 победи от 16 мача. В следващия междинен 17-ти кръг Братоев и компания отново са гости, но този път на аутсайдера Грозний (Грозний). Мачът е в сряда (7 януари) от 16,00 часа българско време.

Георги Братоев не започна като титуляр за Нефтяник, но се появи в игра в началото на третия гейм на мястото на Сергей Горбачов. Най-резултатен за Нефтяник пък стана за пореден път Михаил Бекетов с 15 точки (1 ас и 47% ефективност в атака). За домакините от Белогорие звездата на тима Дмитрий Мусерский заби 16 точки (5 блока!!!, 3 аса и 47% ефективност в атака), а Максим Жигалов добави още 15 точки (2 блока, 1 ас и 35% ефективност в атака) за успеха.

БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД) - НЕФТЯНИК (ОРЕНБУРГ) 3:1 (25:21, 25:21, 22:25, 25:16)
БЕЛОГОРИЕ: Тарас Хтей 11, Артьом Смоляр 8, Дмитрий Мусерский 16, Дмитрий Илиних 14, Сергей Багрей 3, Максим Жигалов 15 - Роман Брагин-либеро (Станислав Маслиев 2, Евгений Рукавишников, Александър Богомолов 1, Никита Еремин-либеро)
Старши-треньор: Генадий Шипулин
НЕФТЯНИК: Сергей Горбачов 1, Андрей Титич 4, Никита Козлов 10, Михаил Бекетов 15, Александър Андреев 5, Антон Асташенков 3 - Хлеб Кашицин-либеро (ГЕОРГИ БРАТОЕВ, Горан Белица 8, Владимир Иванов 3, Виталий Василиев 8)
Старши-треньор: Владимир Терентиев.