Тренто отнесе Крайова с 3:0 за Купата на CEV

След загубения финал за Купата на Италия воденият от Радостин Стойчев Енъeрджи Т.И.Трентино (Тренто) бързо се пренастрои на европейска вълна и спечели първия си четвъртфинален мач за Купата на CEV. Това стана с 3:0 (27:25, 25:22, 25:19) като гост на румънския Университатя (Крайова).

Българският треньор, който в Италия бе наказан с два мача да не води отбора си заради червения картон, който получи по време на финала за Купата, направи някои промени в състава. Така аржентинецът Себастиан Соле получи почивка и на негово място игра Матео Бургщалер, който не разочарова и записа 10 точки (2 аса, 6 (!) блокади, 40 % в атака). С 10 се отличи и Матей Казийски (2 аса, 47 % в нападение), както и Габриеле Нели (1 ас, 2 блокади, 54 % в атака), който се появи като резерва във втория гейм. Другият център Емануеле Бирарели бе със 100 % в атака, като отбеляза 11 точки, от които 5 блокади. Най-резултатен с 13 бе Филипо Ланца (1 блокада, 50 % в нападение).