Данчо Лазаров: Момчетата имат сили да се борят и за медали

Националният волейболен отбор на България за юноши спечели Група "F" от европейските квалификации, мачовете от която се проведоха в София, и се класира за Евроволей 2015 в Турция. Така България ще има два отбора представители на финали на шампионатите на Стария континент през 2015 година, след като страната ни е домакин при девойките младша възраст и младите ни волейболистки се класират по право. Цялото ръководство на волейболната ни федерация изгледа последния мач на юношите, а ето коментара на президента на БФВ Данчо Лазаров за BGvolleyball.com след постигнатия успех:

"Изключително сме доволни от представянето на младите ни волейболисти и класирането им за Европейското първенство. Смятам, че тези момчета имат голям потенциал. Не само за шесто място, както треньора Драган Иванов обяви. Но може да се борят и за медал! И ако покажат такава сърцата игра, както тук в София, това е съвсем постижима цел.
Ще осигурим всичко нужно за подготовката на двана ни национални отбора юноши и девойки за предстоящите европейски първенства през 2015 година. Средства, лагери и прочие. Момчетата заминават след два дни за силен турнир в Москва, който ще е първа стъпка от подготовката им за еврошампионата. На този турнир ще участват отбори като Сърбия, Гърция и домакините от Русия, като тези двубои, които ще изиграят ще бъдат много полезни за тях. Момичетата започват също веднага подготовка в София. При тях не може да се поставят някакви конкретни цели, защото все пак се класирахме като домакини и това е първо голямо изпитание. Ще търсим достойно представяне. Затова ще търсим и контроли със силни съперници до началото на шампионата.
Ще направим и корекции в шампионатите за подрастващи и мъже и жени, с оглед на максималното обхващане на младите ни национали в подготовката. Смятам, че каквото е нужно ще го предоставим и се надяваме през ази година младите ни национали да покажат добри рзултати".

Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 3:0 - ТУК!!!