Юношите на България на Европейско първенство след 3:0 над Португалия (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България за юноши се класираха за Европейско първенство в Турция през април. Момчетата на селекционера Драган Иванов биха без проблеми връстниците си от Португалия с 3:0 (25:21, 25:16, 25:22) в последния си мач от квалификационния турнир в Група "F", който се проведе в София, игран тази вечер пред около 500 зрители в столичната зала "Христо Ботев". Срещата бе изгледана на живо от спортния министър Красен Кралев и цялото ръководство на волейболната федерация начело с президента инж. Данчо Лазаров.
България - Португалия - юноши
По този начин младите български "лъвчета" спечелиха категорично първото място в групата с 9 точки след 3 победи от 3 мача, като с това спечелиха и единствената директна виза за шампионата на Стария континент.
Първият гейм на срещата започна равностойно и първото техническо прекъсване дойде при минимална преднина за България - 8:7. Постепенно българските юноши започнаха да играят много добре на сервис и блокада и увеличиха преднината си до 16:13. До края на гейма младите "лъвчета" продължиха да бъдат по-добрите на полето и поведоха с 1:0 след 25:21. Българите тръгнаха ударно във втората част и до второто техническо прекъсване водеха с 16:5! България не остави никакъв шанс на своя съперник и без проблеми затвори гейм с 25:16, което си гарантираха първото място в групата и квотата за Евроволей'2015. Това като че ли успокои българите и те намалиха оборотите в началото на третия гейм, но все пак първото техническо прекъсване дойде при 8:7 в тяхна полза. Въпреки равностойната игра на двата тима, до края на гейма момчетата на Драган Иванов продължиха с по-добрите си изяви в атака и на блокада и спечелиха мача с 3:0 след 25:22.
Над всички за българския тим бе Стефан Иванов с 18 точки (2 блока, 4 аса, 55% ефективност в атака, 43% позитивно и 43% перфектно посрещане), а Радослав Парапунов се отчете с още 15 точки (1 блок и 64% ефективност в атака) за победата. За тима на Португалия Лоуренсо Мартинс завърши с 12 точки.
ПОРТУГАЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:3 (21:25, 16:25, 22:25)