Женско първенство по футбол: НСА - Пирин 2:0

Руди Гарсия: Тоти е гений

Старши треньорът на Рома Руди Гарсия похвали капитана на отбора Франческо Тоти, кюйто вкара два гола и изравни резултата в дербито на Вечния град с Лацио (2:2) в мач от 18-ия кръг на Серия "А". До 48-ата минута "орлите" водеха с 2:0.

"Това равенство изглежда по-добре за отбора, който губеше в хода на мача с 0:2. Моите момчета направиха великолепно второ полувреме и реагираха добре на ситуацията. Лацио нямаше много голови положения и главно за това, че ние сами давахме шанс на съперника. Първото полувреме също не беше лошо, но Миралем Пянич игра много дълбоко. На почивката казах на играчите, че мачът още не е завършил. И те правилно ме разбраха и стигнаха до равния резултат. През второто полувреме направихме отлични 30 минути, играехме хубав футбол и действахме особено активно в атака по левия фланг. А Тоти е гений и той го показа. Той каза преди това, че това ще бъде неговият мач и се оказа прав", каза Гарсия.