Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Легендарен Тоти блести в страхотно дерби с Лацио (видео)

Фантастично дерби изиграха отборите на Рома и Лацио пред около 60 000 зрители на "Олимпико" от 18-ия кръг на Серия "А". Двата тима завършиха 2:2, след като си разделиха по едно полувреме, но над всички бе Франческо Тоти, който върна пасив от два гола след почивката и записа името си за пореден път в историята. 38-годишната легенда отбеляза своя 10-и и 11-и гол във вратата на "орлите" в 48-ата и 64-ата минути и вече е едноличен голмайстор номер едно в дербито за "вълците". Градският сблъсък бе негов 40-и в кариерата, което също е рекорд. Десетката на Рома дори си позволи да си направи селфи пред "Курва Суд" след изравнителното попадение. Интересен факт е, че когато Тоти бележи във вратата на Лацио, "вълците" никога не са губили.

През първата част Лацио надигра играчите на Руди Гарсия и водеше с 0:2 след два бързи гола на Стефано Маури (25) и Фелипе Андерсон (29). Капитанът на "лациалите" може да съжалява, че няколко минути преди второто попадение на Тоти удари гредата отблизо и можеше да направи 1:3.

В последната минута Морган де Санктис спаси вратата си след изстрел на Мирослав Клозе и така срещата завърши 2:2. Рома се изравни с Ювентус на върха с 40 точки, а Лацио остана с 31 преди срещата Наполи - Юве.

Тимът на "орлите" показа солидарност към трагедията, разиграла се в Париж предните дни. Играчите на "орлите" играха с надпис на френски "Аз съм Шарли" върху екипите си.

Двубоят започна при страхотна атмосфера благодарение на двете хубави хореографии в "Курва Норд" и "Курва Суд".

Маури даде преднина на "орлите" със своя седми гол за сезона, след като при светкавична контраатака Андерсон (б.а. 5 асистенция в последните пет мача) го намери зад защитата на "вълците" и той си направи най-хубавия подарък за 35-ия рожден ден. Четири минути по-късно Маури с пета върна жеста към Андерсон, който с левия крак от 20 метра прати топката за втори път в мрежата на Морган Де Санктис. Голът бе негов пети в последните пет мача за тима в калчото, след като преди това трябваше да минат 24 двубоя, за да отбележи своя първи гол.

Първото полувреме завърши със заслужен аванс на "орлите", които не допуснаха нито един удар в очертанията на Федерико Маркети.

На почивката Кевин Строотман и Адем Ляич се появиха вместо Алесандро Флоренци и Раджа Наинголан. "Вълците" тръгнаха мощно напред и след три минути Тоти върна един гол. Капитанът на "джалоросите" се разписа отблизо и записа името в историята за пореден път. Попадението бе негово 10-о в дербито и вече бе едноличен лидер по този показател в историята на своя клуб. Интересното е, че това бе негов първи гол от игра за сезона в първенството след двете точни дузпи.

При първата си добра атака през втората част Маури удари гредата от няколко метра в 59-ата минута след подаване на Душан Баста.
В 64-ата минута Тоти вкара своето 239-о попадение в Серия "А" със страхотно изпълнение от въздуха след центриране на Хосе Холевас. Символът на Рома взриви трибуните с фенове на "джалоросите" и отпразнува гола си пред агитката.
Той дори си направи селфи със своя телефон пред тифозите на клуба, след като треньорът на вратарите в тима Гуидо Нани му го донесе, докато празнуваше гола.

Рома започна да търси пълен обрат, но след смените на Стефано Пиоли Лацио се стабилизира, а в 89-ата минута резервата Мирослав Клозе бе на път да се превърне в герой. Кандрева центрира отдясно, а нападателя от 6-7 метра силно, но Де Санктис изби и срещата завърши без победител.

Въпреки това двата отбора бяха изпратени със заслужени аплодисменти от своите тифози.