Изключителен Краси Анев с рекордно класиране в мъжкия ни биатлон

Красимир Анев постигна най-доброто класиране в историята на българския мъжки биатлон. Той завърши на четвърто място в масовия старт на 15 километра от Световната купа в германския зимен център Оберхоф. Българинът остана на 7 десети от секундата от исторически първи първи подиум.

Анев се движеше трети, но в последните метри не издържа атаката на руснака Дмитрий Малишко. Българинът финишира за 45:23.4 минути и допусна три грешки в четирите стрелби. Вторият български представител Владимир Илиев се нареди 19-и с време 46:41.1 минути и шест пропуснати мишени.

Победител стана носителят на Световната купа Мартен Фуркад с 44:52.0 минути. Французинът повали всичките 20 мишени. Той постигна 36-а победа в кариерата си за Световната купа и пета засезона. Втори на 13.1 секунди се нареди Антон Шипулин от Русия, който направи четири грешки в стрелбата. Малишко е трети с пасив от 30.7 секунди и три пропуска на огневия рубеж.

Мартен Фуркад остава на върха на генералното класиране след 10 от 25 състезания с 481 точки. Антон Шипулин (Русия) е втори с 390 точки, а Емил-Хегле Свендсен (Норвегия) е на трета позиция с 343 точки. Красимир Анев е 14-и с 208 точки, а Владимир Илиев е 26-и със 161 точки.

Крайно класиране в масовия старт на 15 км за мъже от Световната купа по биатлон в Оберхоф:
1. Мартен Фуркад (Франция) - 44:52.0 минути (0+0+0+0 грешки в стрелбата)
2. Антон Шипулин (Русия) - на 13.1 секунди (1+1+1+1)
3. Дмитрий Малишко (Русия) - на 30.7 секунди (1+0+0+2)