Незаменимият Джерард герой за Ливърпул, 110-килограмов таран измъчи "червените" (видео+галерия)

Броени дни, след като обяви официално, че в края на сезона ще напусне Ливърпул, Стивън Джерард показа за пореден път колко важна е ролята му в тима на Брендън Роджърс. Мърсисайдци много трудно преодоляха съпротивата на скромния АФК Уимбълдън в третия кръг на турнира за ФА Къп, като се наложиха с 2:1 над "доновете", а Джерард отбеляза и двата гола.

Бившият английски национал беше познатият лидер на мърсисайдци и вече има 4 гола в последните два мача на отбора, след като се разписа на два пъти и при равенството срещу Лестър на "Анфийлд" (2:2). АФК Уимбълдън - Ливърпул 1:2

Другото главно действащо лице в двубоя беше атрактивният нападател на домакините Адебайо Акинфенва. Тъмнокожият таран, който има дълга кариера в долните дивизии на английския футбол и тежи над 110 килограма, успя да създаде огромни проблеми на защитата на Ливърпул. 32-годишният футболист изравни резултата в 36-ата минута, като наказа грешка на Симон Миньоле и прати топката във вратата на тима, който подкрепя от дете. Въпреки наднорменото си тегло, и след почивката Акинфенва продължи да тормози бранителите на Ливърпул. В края на двубоя гостите се принудиха да бавят времето, за да устискат преднината си, която ги прати в следващия кръг. Там съперник на "червените" ще е Болтън.АФК Уимбълдън - Ливърпул 1:2

Роджърс заложи на титулярния си състав, но Ливърпул отново показа доста слабости, най-вече в дефанзивен план. В 9-ата минута Шон Риг пропусна да изведе домакините напред, а малко по-късно Джерард засече центриране на Хавиер Манкийо и с глава простреля Джеймс Шей. "Доновете" не паднаха духом и създадоха доста опасни атаки, при една от които Миньоле с върха на пръстите си изби над вратата. В 36-ата минута обаче белгийският страж на Ливърпул не улови топката след центриране от корнер, последва удар в напречната греда и добавка на демонстриралия изненадваща пъргавост Акинфенва.АФК Уимбълдън - Ливърпул 1:2

През второто полувреме Ливърпул доминираше и в 62-ата минута Джерард изпълни по перфектен начин фаул, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата. Лазар Маркович и влезлият като резерва Марио Балотели пропуснаха да решат всичко в полза на "червените", а своите шансове имаха и домакините, които на няколко пъти стигнаха до разбърквания пред вратата на Миньоле. В крайна сметка Ливърпул удържа победата и запази надеждите си да завоюва трофей в последния сезон на Джерард в тима.