Милнър спаси Ман Сити от провал за ФА Къп (видео)

Шампионът на Англия Манчестър Сити се пребори с гостуващия Шефийлд Уензди и преодоля третия кръг на турнира ФА Къп. "Гражданите" надделяха над 10-ия в Чемпиъншип с 2:1 след два гола на халфа на Джеймс Милнър. До 66-ата минута футболистите на Мануел Пелегрини изоставаха с 0:1 в резултата, след като в 14-ата Атде Нухиу изведе Уензди напред, разписвайки се във вратата на Вили Кабайеро след бърза контраатака и асистенция на Стиви Мей. През второто полувреме обаче домакините обърнаха резултата в своя полза. Джеймс Милнър изравни в 66-ата с удар от немного голям ъгъл след голов пас на включилия се от пейката Давид Силва. В първата минута на добавеното време Милнър окончателно се превърна в герой за Сити, реализирайки победното попадение. Милнър бе точен с удар почти от голлинията след още една асистенция на Давид Силва.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ШЕФИЙЛД УЕНЗДИ 2:1
0:1 Нухиу (14)
1:1 Милнър (66)
2:1 Милнър (90+1)

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Кабайеро, Саня, Боята, Мангала, Коларов (75-Клиши), Туре, Фернандо, Навас, Лампард (60-Силва), Милнър, Йоветич (60-Насри)

ШЕФИЙЛД УЕНЗДИ: Къркланд, Палмър, Лоовенс, Семедо, Леес, Лий, Хелан, Магома, Диелна (85-МакКейб), Мей (66-Кори), Нухиу (74-Магуайър)

ЖЪЛТ КАРТОН: Палмър (ШУ)