100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:3

Милионните покупки измъкнаха Ман Юнайтед срещу Йоувил (видео)

Рекордьорът по отличия в най-стария футболен клубен турнир "ФА Къп" Манчестър Юнайтед продължи напред в надпреварата след успех с 2:0 като гост срещу последния в третото ниво на английския футбол Лига 1 Йоувил Таун в дебюта на Луис ван Гаал в тази надпревара. И двете попадения на "Хюиш Парк" паднаха след почивката, след като през първото полувреме и в началото на втората част домакините показаха завиден дух и натискаха здраво своя именит опонент, но не успяха да отбележат гол във вратата на Давид де Хеа. В крайна сметка с голове на мултимилионните си попълнения Андер Ерера и Анхел ди Мария гостите стигнаха до своето и не допуснаха изненада срещу нискоразредния си съперник, класирайки се за четвъртия кръг на турнира.

Халфът на Манчестър Юнайтед Андер Ерера откри резултата в полза на "червените дяволи" с попадение в 65-ата минута на срещата. Младият испанец отбеляза фантастично попадение от границата на наказателното поле, засичайки топката от воле, след като тя се отклони в тялото на бранител на домакините при опит на Дарън Флетчър да му я подаде.

Анхел ди Мария пък удвои аванса на своя отбор в последната 90-а минута на срещата, след като бе изведен зад защитата на домакините от Уейн Рууни и с технично изпълнение преодоля Джед Стиър, за да подпечата победата на своя тим.

Преди головете на двамата обаче домакините определено имаха за какво да съжаляват, след като особено през първото полувреме натискаха здраво своя именит съперник, но без да стигнат до гол в неговата врата. Най-чистото положение за гол във вратата на Де Хеа се откри пред Кийфър Моор в 57-ата минута, когато след грешка на Джони Еванс топката се озова в него около точката на дузпата, но прекалено слабият му удар не бе проблем за вратаря на Манчестър Юнайтед.

По този начин 20-кратните шампиони на Англия си осигуриха продължаване напред в надпреварата, на която също са рекордьори по най-много отличия.

ЙОУВИЛ ТАУН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:2
0:1 - Ерера (65)
0:2 - Ди Мария (90)

ЙОУЛВИЛ: Стиър, Смит, Нюджънт, Артъруъри, Офори-Тумаси, Ралф (69-Ийвс), Едуард, Фоули (88-Хейтър), Доусън (88-Берет), Жилет, Моор
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Давид де Хеа, Кристофър Смолинг, Пади МакНиър, Тайлър Блекет, Рафаел да Силва (45-Хуан Мата), Дарън Флетчър, Андер Ерера, Уейн Рууни, Люк Шоу (45-Джони Еванс), Радамел Фалкао (60-Анхел ди Мария), Дани Уилсън
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Артъруъри (Йоулвил); Ерера (Ман Юнайтед)
СЪДИЯ: Крейг Поусън
СТАДИОН: "Хюиш парк", 9264 зр.