Ла Коруня укроти баските "лъвове" (галерия)

Отборът на Депортиво Ла Коруня надделя с 1:0 над Атлетик Билбао в късен мач от 17-ия кръг на Ла Лига. Иван Кавалейро отбеляза единствения гол в 24-ата минута. След почивката тимът на Ернесто Валверде упражни сериозен натиск, но не съумя да стигне до гол. В класирането двата тима остават в долната половина на таблицата.

Двубоят започна с много спорно отменен гол на домакините. Хосе Верду - Точе се измъкна от защитата и порази диагоналния ъгъл на Горка Ираисос. Преди това обаче беше прозвучал сигнал за засада, а такава по-скоро нямаше. В 13-ата минута заместникът на наказания Ариц Адурис - Борха Вигера, изпусна сам срещу вратаря Фабрисио Агосто. Нападателят с номер 21 стреля в тялото на стража.

Ла Коруня - Атлетик Билбао В 17-ата Точе шутира ниско - право в ръцете на Горка. В ответната атака Вигера направи нов наистина голям пропуск. Стрелецът овладя на гърди, освобождавайки се от защитниците, и сам срещу вратаря прати топката далеч в аут. В 19-ата страничният рефер отново сбърка и отсъди засада на Точе. В 24-ата "бяло-сините" откриха резултата. Алехандро Бергантиньос намери Иван Кавалейро, той овладя, оставяйки бранителите зад себе си, и от девет метра насочи покрай Ираисос - 1:0.

Ла Коруня - Атлетик Билбао В 32-ата десният бек на Депор Хуанфран проби отдясно и върна назад, където Хуан Домингес шутира над гредата от 19 метра. В 35-ата минута моторът на домакините Луис Фариня трябваше да напусне поради травма и отстъпи място на Исаак Куенка. В 43-ата Вигера се освободи прекрасно от двама бранители, но от малък ъгъл не затрудни Фабрисио.

Ла Коруня - Атлетик Билбао С началото на втората част "лъвовете" се настаниха трайно в половината на своя опонент. Баските атакуваха постепенно и трудно намериха шансове за стрелба. В 51-ата минута Аймерик Лапорт опъна дълъг пас към преместения в по-предни позиции Оскар де Маркос. "Десетката" на Атлетик овладя на гърди, но беше спрян от Луизиньо. В 53-ата Ибай Гомес центрира към Вигера, чийто удар с глава не изненада вратаря.

Ла Коруня - Атлетик Билбао В 61-ата Вигера пусна чудесен пас към Гомес, но той беше блокиран. В 78-ата Де Маркос беше оставен сам на втората греда, но ударът му с глава разочарова. В 80-ата сантиметри не достигнаха на Хуан Домингес след добро извеждащо подаване. В 88-ата Иняки Уилиямс беше намерен от Бенят, но ударът с глава беше малко по-висок от необходимото. В 90-ата Фабрисио се справи с удар на Микел Баленсиага.

Депор вече е 14-и, а тимът от "Сан Мамес" е 11-ото място.