Манчестър Сити диша във врата на Челси след голово полувреме на "Етихад" (видео)

Манчестър Сити се изравни по точки с лидера във временното класиране Челси, след като победи с 3:2 Съндърланд на "Етихад Стейдиъм". След бледо първо полувреме, завършило без голове, двата отбора сътвориха истински спектакъл с пет попадения след почивката. Туре Яя (57') и Стеван Йоветич (66') дадоха комфортен аванс на домакините, но Джак Родуел (68') и Адам Джонсън (71' - от дузпа) много бързо възстановиха равенството. Франк Лампард (73') обаче отново изигра основна роля, носейки победата на "гражданите" с гол в 73-ата минута.

Вилфредо Кабайеро започна на вратата на шампионите, а Гаел Клиши и Туре Яя се завърнаха в титулярния състав, в който Стеван Йоветич бе на върха на атаката. Джак Родуел и Уил Бъкли започнаха за Съндърланд.

Очаквано Манчестър Сити владееше топката много повече през първата част, но "черните котки" се защитаваха много добре и на практика не допускаха чисти голови възможности пред вратата на Пантилимон, който спаси един по-опасен удар на Давид Силва. В 40-ата минута гостите дори можеха да излязат напред в резултата, след като Себастиян Ларсон изпълни добре пряк свободен удар, но Кабайеро изби.

След почивката "гражданите" вдигнаха темпото и в 57-ата минута логично излязоха напред в резултата след топовен шут на Туре Яя от 20-ина метра.

Последваха луди минути на "Етихад". Първо, в 66-ата, Стеван Йоветич покачи на 2:0, след като засече по много атрактивен начин, с пета, подаване на Гаел Клиши. Две минути след това Джак Родуел намали. Ларсон центрира от корнер, а бившият халф на "гражданите" посрещна топката с глава. Друг бивш футболист на Сити - Адам Джонсън, изравни резултата в 72-ата минута, когато реализира точно дузпа, отсъдена за нарушение на Пабло Сабалета срещу Били Джоунс. Само минута след това появилият се като резерва Франк Лампард изведе домакините отново напред. Халфът засече с глава центриране на Клиши за крайното 3:2.

До финала добри намеси на Пантилимон и пропуски на Лампард и Милнър лишиха "гражданите" от по-изразителна победа.

С успеха Манчестър Сити се изравни по точки с лидера Челси, който по-късно тази вечер излиза срещу Тотнъм.