Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Ливърпул празнува на "Боксинг дей" с късметлийска победа (видео)

Тимът на Ливърпул постигна много важна победа с минималното 1:0 като гост на Бърнли в деня на подаръците "Боксинг дей". Рахим Стърлинг донесе трите точки за мърсисайдци, отбелязвайки единственото попадение в двубоя малко след изтичането на час игра. Той бе изведен от Филипе Коутиньо, преодоля Том Хийтън и на празна врата се разписа. Гостите от Мърсисайд обаче извадиха сериозен късмет при победата си на "Търф Моор", като особено преди почивката Бърнли тотално доминираше на терена и пропусна редица възможности да отбележи първи гол. Попадения на Стърлинг и Рики Ламбърт за гостите пък бяха отменени заради засади, като и в двете ситуации отборът на Брендън Роджърс не можеше да има претенции към съдиите.

В игра за Ливърпул след няколко мача на резервната скамейка се завърна Симон Миньоле, който се появи в игра като резерва в 16-ата минута. Така и не стана ясна причината за излизането на Брад Джоунс от игра.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на Бърнли, като Дани Ингс тресна гредата зад Джоунс още в самото начало на мача, а появилият се като резерва Симон Миньоле имаше тежки минути на вратата си след появата си на терена. Домакините обаче изпитваха сериозни затруднения с уцелването на рамката на вратата на Ливърпул и на практика трябва да се сърдят сами на себе си за пропуските пред вратата на своя опонент.

След почивката Ливърпул излезе с по-голямо желание за борба и в крайна сметка успя да създаде няколко добри положения пред вратата на Том Хийтън и да вкара така необходимия им гол. Рахим Стърлинг се разписа при трето поредно гостуване на своя тим след пас на Коутиньо, след като Стивън Джерард се пребори за една висока топка в средата на терена. Рики Ламбърт дори удвои аванса на гостите малко след появата си на терена като резерва, но попадението му бе отменено заради засада.

До края на мача Бърнли натисна здраво в търсене на изравнителен гол, но така и не успя да се възползва от редицата грешки в защитата на Ливърпул. Джордж Бойд на два пъти стреля встрани от вратата от много чисти ситуации - един път от наказателното поле с мощен удар, който прати в трибуните и втори от още по-близко разстояние с глава, който се оплете в мрежата на Ливърпул, но от външната й страна.

По този начин Ливърпул стигна до първа победа от четири мача насам във Висшата лига и се върна в горната половина на таблицата - девето място с 25 точки. Възпитаниците на Брендън Роджърс се надяват да влязат в победна серия в празничния период, след като програмата им дава тази възможност. Бърнли пък е на предпоследното 19-о място след третата си загуба в последните четири мача.