Фиорентина се издъни в дербито на Тоскана (видео)

Фиорентина се препъна в дербито на Тоскана с Емполи пред пълните трибуни на “Артемио Франки”. Играчите на Винченцо Монтела стигнаха само до 1:1 със своя противник, който също може да съжалява за пропуснатите възможности пред Нето да стигне до победата.

Хуан Мануел Варгас с бомбен шут даде преднина на домакините в края на първата част, след като се възползва от грешка в защитата на Емполи. Попадението бе първо за него в седмия му мач за сезона в калчото. Секунди по-рано Фиорентина имаше претенции за дузпа, но реферът не отсъди нищо.

Масимо Макароне и Франческо Тавано пропуснаха за гостите. Марио Гомес и Борха Валеро пък пропиляха най-добрите положения за Фиорентина.

През втората част бившия играч на Байерн (Мюнхен) удари гредата за евентуалното 2:0, а удари на Хуан Куадрадо бяха спасени от Луиджи Сепе. Германецът все още не може да се отпуши на "Артемио Франки".

В 57-ата минута Лоренцо Тонели попари трибуните на “Франки” със своя четвърти гол този сезон. Бранителят бе точен за пореден път с глава и за пореден път след центриране от корнер. Голът бе седми от ъглов удар за Емполи и общо 11-и за този сезон след статично положения. Последваха на контраатака доста пропуски на гостите за втори гол, като Нето също се справи блестящо.

Фиорентина така и не стигна до нов гол, като имаха претенции за нова дузпа след игра с ръка пред Сепе. Така тимът пропусна да се доближи на точка от третото място. “Виолетовите” останаха с 24 точки на осмо място. Гостите пък с четвъртото си поредно равенство в първенството имат вече 17 точки и ще зимуват на 13-то място.