Фуриите Вието и Черишев пак зарадваха "Ел Мадригал"

Отборът на Виляреал разби с 3:0 Депортиво Ла Коруня у дома в обеден мач от 16-ия кръг на Примера. "Подводницата" спечели пета поредна шампионатна победа, като за успеха отново блеснаха младите таланти Лусиано Вието и Денис Черишев. Жонтан дос Сантос вкара в десетата минута, а Вието заби следващите два гола след пасове на руския полузащитник (68 и 73).

В десетата минута тимът на Марселино Гарсия Торал се възползва от контраигра и откри резултата. Денис Черишев стреля по диагонала, Фабрисио Агосто изби на крака на Жонатан дос Сантос и по-малкият брат отблизо добави в мрежата.

"Жълтите" продължиха да играят по-силно и да търсят нов гол. В 19-ата стражът на галисците направи двойно спасяване - Черишев асистира на Вието, "седмицата" стреля, а след това руското крило опита неуспешно добавка. В 42-ата Дос Сантос подаде към Вието, но Сидней се намеси.

Първата добра атака за гостите от "Риасор" дойде в 48-ата минута, Хуанфран центрира добре, Иван Кавалейро стигна до удар, но над вратата. В 68-ата "подводницата" постигна втори гол отново благодарение на скоростта по фланга. Черишев центрира към непокрития Вието и той отблизо реализира.

Пет минути по-късно упражнението се повтори. Преотстъпеният от Реал Мадрид руски техничар достави осмата си голова асистенция в Ла Лига и направи задачата за Вието много лесна - 3:0. Младият нападател пък отбеляза 12-ия си гол за кастейонци този сезон, а има и шест голови паса. В 79-ата резервата на домакините Томас Пина, влязъл едва четири минути по-рано, беше изгонен с директен червен картон заради грубо нарушение в краката на Алекс Бергантиньос.

Виляреал се изкачи до петото място. Ла Коруня е едно място над изпадащите.