"Остриетата" порязаха немощния Саутхамптън (видео)

Третодивизионният Шефилд Юнайтед се класира за полуфиналите в турнира "Кепитъл Уан Къп" след минимален успех с 1:0 срещу Саутхамптън. "Остриетата", които са в серия от 4 мача без победа в Лига 1, сразиха тима на Роналд Куман с гол на Марк Макнълти в 63-ата минута. Поражението на "Брамъл Лейн" продължи негативната серия на "светците", които не спечелиха нито един от последните си 5 мача във Висшата лига и се отдалечиха от челните почиции.

Роналд Куман направи пет промени в състава на "светците" в сравнение с този, който пусна срещу Бърнли през уикенда. След контузия се завърна Морган Шнайдерли, а вместо наказания Грациано Пеле на върха на атаката започна Шейн Лонг.

Домакините бяха по-дейни до почивката и пред 17-годишния талант Луис Рийд се откри добра възможност да даде преднина на тима си, но неговият удар мина над вратата. Саутхамптън залагаше на по-продължителни разигравания, но така и не успя да затрудни сериозно стража на "остриетата" Марк Хауърд.

В първите минути след почивката гостите претендираха за дузпа, след като удар с глава на Флорин Гардош срещна ръката на футболист на Шефилд Юнйатед, но реферът подмина ситуацията. В 49-ата минута Джейми Мърфи направи нов пропуск за домакините, които атакуваха все по-смело.

Така се стигна до 63-ата минута и гола на Макнълти. Вина за него носи вратарят на Саутхамптън Фрейзър Форстър, който не се справи добре с изстрел от фаул на Боб Харис и Макнълти беше на точното място, за да довкара топката във вратата.

Голмайсторът за домакините имаше шанс да вкара и второ попадение малко по-късно, но този път шутира неточно. Гостите реагираха с пускането на Виктор Уаняма и Емануел Маюка. На няколко пъти пред вратата на Хауърд имаше сериозно напрежение, но и контрите на "остриетата" не бяха безопасни. В 90-ата минута Гардош фаулира откъсналния се Макнълти и получи червен картон. В малкото оставащо време домакините не трепнаха и се поздравиха със заслужен успех.

ШЕФИЛД ЮНАЙТЕД - САУТХАМПТЪН 1:0 (0:0)
1:0 Макнълти (63)