Челси сломи Дарби и продължава на полуфинал (видео)

Отборът на Челси се класира без особен проблем на 1/2-финал в турнира за Купата на лигата в Англия. "Сините" надиграха с 3:1 тима на Дарби Каунти като гост и направиха нова крачка към трофея. Еден Азар откри резултата в 23-ата минута, а Филипе Луиш удвои в 56-ата. Брайсън върна надеждата на "овните" в 71-ата минута, но Андре Шюрле в 82-ата минута окончателно подпечата успеха на своя тим.

Жозе Моуриньо бе дал почивка на част от титулярите си, но въпреки това заместниците им си свършиха добре работата и така лондончани за втори път през годината отстраниха този съперник, след като през януари го елиминираха в 3-ия кръг на туринра за ФА Къп.

В началото на мача и двата тима играеха предпазливо и нямаше някакви сериозни голови опасности пред двете врати. Челси обаче бе отборът, който имаше осезаемо предимство във владеенето на топката и в крайна сметка успя да стигне до откриване на резултата, макар и след грешка в отбраната на Дарби. В 23-ата минута Киог сбърка при изнасянето на топката и позволи на Еден Азар да му отнеме, белгиецът комбинира със Сеск Фабрегас, който веднага го изведе в пеналта и той със силен удар заби топката в мрежата за 0:1.

След това Челси имаше още една нелоша възможност в 29-ата минута, когато Фабрегас изведе Филипе Луиш, който отправи силен удар, но вратарят Лий Грант спаси.

В края на полувремето пък Дарби взе инициативата в търсене на изравнителен гол, но играчите в бяло така и не успяха да застрашат с нещо вратата на Петер Чех.

Втората част отново започна с наглед по-добра игра на "овните" и в 51-ата минута те създадоха най-добрата си голова възможност до момента. Ръсел направи страхотен пробив до аутлинията, след което върна топката за нахлуващия от задна позиция Хюз, който обаче стреля в тялото на защитник и не успя да отбележи.

Само пет минути по-късно Челси стигна до второ попадение. Филипе Луиш се нае да изпълни пряк-свободен удар пред наказателното поле и спрекрасно изпълнение не остави шансове на вратаря за 0:2 с първия си гол за тима.

Дарби все пак успя да се върне в мача в 71-ата минута, когато след дълго разиграване пред наказателното поле на Челси, топката бе върната за Брайсън, който с удар по земя успя да отбележи за 1:2. В 78-ата минута обаче амбициите на домакините за пълен обрат бяха прекършени, след като Бъкстън получи директен цервен картон за нарушение срещу откъсващия се на скорост Лоик Реми.

С човек по-малко за "овните" бе трудно да се противопоставят на по-опитния си съперник, който в 82-ата минута стигна до трети гол дело на Андре Шюрле, който от близо довкара една избита от вратаря топка. Това окончателно реши изхода на мача в полза на гостите, които вече чакат съперника си на полуфинала.