Хановер 96 напомни за силната си есен (видео)

Хановер 96 постигна първи успех от пет мача насам, надвивайки Аугсбург с 2:0 у дома в двубой от 16-ия кръг на Бундеслигата. Тимът на Тайфун Коркут демонстрира отлична ефикасност и се възползва от две грешки на съперника. В 20-ата минута центриране от корнер завърши с щастливо падане на топката върху главата на Салиф Сане, което изненада Александър Манингер за 1:0. Вторият гол дойде в 55-ата минута, когато Даниел Байер направи напълно ненужно нарушение срещу Ларс Щиндл в наказателното поле и испанският реализатор Хоселу беше точен от отсъдената дузпа.

Така само в рамките на два кръга Аугсбург допусна две поражения и загуби статута си на трети в класирането, като вече е само на точка пред днешния си опонент.

В последния есенен кръг в края на седмицата отборът от Хановер гостува на Фрайбург, а баварците приемат Борусия (Мьонхенгладбах).