Благовест Петров с нов силен мач и 16 точки за Волей Плая

Българският волейболист Благовест Петров и неговият Волей Плая (Мадрид) допуснаха загуба при гостуването си на Лия Грау (Кастейон) с 0:3 (24:26, 24:26, 18:25) в мач от 10-ия кръг на испанското първенство.

Благовест Петров стана най-резултатен в мача с 16 точки (2 блока, 37% ефективност в атака), а Волей Плая (Мадрид) можеше да спечели поне гейм, след като в първата част водеше с 24:22, а във втората - с 24:23.

В класирането лидер продължава да бъде Уникаха (Алмерия) с 26 точки, на 3 пред съперника на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) в Шампионската лига - КАИ (Теруел). Волей Плая е 10-и със 7 точки.

В последния кръг от първия полусезон Благовест Петров и съотборниците му са домакини на Весиндарио (Канарските острови) в събота, 20 декември, от 20,30 часа.