Благовест Петров с 18 точки (6 блока), Волей Плая с важна победа в Испания (СНИМКИ)

Българският волейболист Благовест Петров и неговият Волей Плая (Мадрид) записаха ценна победа над Кахасол (Севиля) с 3:1 (22:25, 28:26, 25:21, 25:22) в мач от 9-и я кръг на испанското първенство.

Благовест Петров и съотборниците му трябваше да обръща резултата, след като изоставаха с 0:1 гейма, а във втория гейм гостите от Севиля водеха с 8:3, 16:14 и дори 21:18. Играчите на Волей Плая обаче показаха страхотен характер и успяха да изравнят, а след това и да запишат ценни три точки.

Благовест Петров се представи силно с 18 точки (1 ас, 6 блока, 28% ефективност в атака). Диего Маия заби 18 точки за успеха (4 блок), а Пабло Видал стана най-резултатен с 21 точки (1 ас, 1 блок.

Най-резултатен в мача бе Хосе Мария Кастейано от Севиля с 25 точки (4 блока).

Така с новите 3 точки Волей Плая се изкачи на 9-о място със 7 точки и все още има шанс за попадане в турнира за Купата на Краля. Лидер е Уникаха (Алмерия) с 23.

В следващия кръг Благовест Петров и съотборниците му имат важно гостуване на Лийа Грау (Кастейон) на 13 декември от 18,00 часа.