Баското дерби остана без победител

Баското дерби между Реал Сосиедад и Атлетик Билбао завърши без победител - 1:1. Двата тима се изправиха един срещу друг на стадион "Аноета" в среща от 15-ия кръг в Примера дивисион. Под проливния дъжд съперниците изиграха доста интересен двубой, който като че ли справедливо завърши при равен резултат.

Домакините първи взеха преднина в мача още в 3-ата минута. Тогава след центриране от ляво Карлос Вела се извиси и с глава бе точен за 1:0. В 61-ата минута обаче играчите на Атлетик успяха да възстановят равенството като след центриране във вратарското поле Оскар де Маркос от воле засече топката неспасяемо за 1:1.

В края Реал Сосиедад можеше да стигне и до усеха, но изстрел на Серхио Каналес от фаул се отби от напречната греда. Атлетик пък завърши мача в намален състав, след като в 80-ата минута Аймерик Лапорт получи втори жълт и червен картон.

Така мачът завърши при равен резултат и Реал Сосиедад вече е 14-ти в класирането с 14 точки. Атлетик Билбао пък се намира на 10-ата позиция с 19 точки в актива си.