Очаквайте: Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Турция с първо и второ място при мъжете на ЕП по кроскънтри, Йоло Николов не завърши

Българинът Йоло Николов не завърши надпреварата при мъжете на Европейското първенство по кроскънтри в Боровец. Националният шампион на 10 000 метра и на полумаратон за този сезон Николов се движеше 55-и до 5,5-ия километър, но малко след това се отказа. Титлата спечели състезаващият се за Турция кениец Полат Кембой Аръкан, който беше най-бърз по трасето от 10 010 метра. Европейският първенец на 10 000 метра от Хелзинки 2012 Аръкан изпревари във финалния спринт друг турчин Али Кая, като двамата завършиха с равно време от 32:19 минути. 20-годишният Кая, също натурализиран кениец, спечели златото при юношите на европейското първенство през миналата година, а сега заслужи сребро при мъжете. Защитаващият титлата си Алемайеху Безабех трябваше да се задоволи с бронза. Състезаващият се за Испания етиопец не успя да спечели трета индивидуална титла по кроскънтри след Дъблин 2009 и Белград 2013. Той не издържа на атаката на двамата си турски съперници в края и остана на 11 секунди зад победителя Аръкан. На старт при мъжете застанаха 75 лекоатлети, от които 70 финишираха.