Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Дънекова 37-а при жените на Европейското по кроскънтри, британките окупираха върха

Българката Силвия Дънекова се класира на 37-о място на Европейското първенство по кроскънтри бягане при жените в Боровец. Националната рекордьорка на 3000 метра стипълчейз Дънекова преодоля трасето от 7782 метра по пресечен терен за 30:46 минути. Другата българка Яна Георгиева се нареди 49-а с време 32:07 минути. Победителка стана британката Джема Стийл, която изпревари със сантиметри във финален спринт сънародничката си Кейт Айвъри. Двете завършиха с равно време от 28:27 минути. 29-годишната Стийл вече има пълен комплект медали от континентални шампионати по кроскънтри след среброто от Белград 2013 и бронза от Веление 2011. На трето място на 25 секунди зад британките финишира Мераф Бахта от Швеция.

Защитаващата титлата си Софи Дуарте (Франция) дълго време се движеше в позиция за бронз, но в крайна сметка остана пета на 31 секунди от победителката. В надпреварата стартираха 62 състезателки, 58 от които завършиха.

Снимка: Getty Images/Guliver