Байерн изгони ЦСКА (Москва) от Европа (видео)

Независимо че вече си беше гарантирал класирането като победител, Байерн (Мюнхен) игра феърплей и разгроми ЦСКА (Москва) с 3:0 в среща от Група "Е" на Шампионската лига, с което изхвърли руснаците от евротурнирите. Към осминафиналите продължава и Манчестър Сити, който спечели с 2:0 при визитата си на Рома и така за италианците остава утехата да се прехвърлят в Лига Европа като трети в класирането.

Томас Мюлер (18'-дузпа), Себастиан Роде (84') и Марио Гьотце (90') реализираха за баварците пред пълния до краен предел "Алианц Арена". Българският национал Георги Миланов се появи като смяна за ЦСКА чак в 82-ата минута.

Тимът на Леонид Слутцкий задължително не трябваше да губи, за да имаше шансове да продължи. Привидно това можеше да се случи, тъй като Джосеп Гуардиола излезе с някои от резервите си като младите Джанлука Гаудино, Пиер-Емил Хьойберг и Себастиан Роде, а на пейката бяха оставени Роберт Левандовски, Ариен Робен и Чаби Алонсо. "Армейците" имаха около 2-3 положения, но като цяло бяха тотално надиграни и не заслужаваха да измъкнат нещо. Пеп постави Роде на десния бек, а в предни позиции атакуваха Мюлер, Франк Рибери и Гьотце. Новината беше свързана със завръщането сред 11-те на Бастиан Швайнщайгер, който освен това носеше и лентата. В неговата компания невръстните Гаудино и Хьойберг не трепнаха и Байерн овладя центъра.

След няколко атаки се стигна до 18-ата минута, в която Бибрас Натхо извърши ненужно нарушение срещу Рибери в наказателното поле и Мюлер беше точен от последвалата дузпа. Това е 24-и гол на световния шампион в Шампионската лига с екипа на баварците, което е нов клубен рекорд.

Най-големият шанс за руския тим дойде пет минути по-късно, когато Сейду Думбиа премина през петима футболисти на Байерн и излезе сам срещу Мануел Нойер, но не успя да вкара. Московчани трудно успяваха да организират атаки, тъй като бяха заети основно да се защитават и не искаха да се оголват.

Изненадващо още на почивката Гуардиола вкара Робен и Левандовски, но не промени нищо в схемата, тъй като извади Мюлер и Рибери. През второто полувреме гостите постепенно отпаднаха физически и пред Игор Акинфеев се заредиха "тики-така" комбинации. На няколко пъти Левандовски и Робен пропуснаха, а веднъж полякът удари и греда. В друг случай Сергей Игнашевич изчисти на метър пред голлинията.

Пред Ахмед Муса се отвори възможност в 69-ата минута, но той не успя да вкара.

Както обикновено се случва в срещите на Байерн този сезон, в последния четвърт час тимът вдигна темпото и успя да забие дежурните два гола. В 84-ата минута игралият много силно днес Роде реализира с глава, а секунди преди края Гьотце направи 3:0.

По този начин германският шампион приключва с европейските мачове за есента и ще се съсредоточи към Бундеслигата, където има 7 точки преднина пред втория Волфсбург. 7 точки делят и ЦСКА (Москва), но от лидера в Русия Зенит.

Първите срещи от осминафиналите са в средата на февруари. Жребият за тях ще се тегли идния понеделник. Правилото е, че победител от дадена група ще играе с втори отбор от друга група, като съперници не могат да са тимове от една и съща държава.