Ники Михайлов герой за Мерсин с нова хваната дузпа (видео)

Националният вратар Николай Михайлов се превърна в герой за своя тим Мерсин Идман Юрду в мач от Купата на Турция срещу Бурсаспор, след като спаси дузпа в 91-ата минута и така двубоят завърши 1:1. Българинът отрази силен удар в левия ъгъл на резервата Жосуе. За изявата си играчът бе избран за номер 1 в срещата и бе награден официално. Това е втора поредна хваната дузпа на Михайлов в турнира за Купата. В края на октомври стражът спаси наказателен удар и в мача с Хатайспор.

Иначе преди това Самил Джиназ бе открил за Бурса в 20-ата минута, а три минути по-късно Мерси изравни с точен удар на Гювен Варол.

Това бе първи двубой за двата отбора от груповата фаза на Купата на Турция. Освен тях в Група "В" са още тимовете на Акхисар и Манисаспор. В мача помежду им Акхисар победи с 3:2.